Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram yazı tipini büyültme ve küçültme ayarlarınızı yapabilmeniz için gerekli olan bilgileri sizlere aktaracağız.

İndirdiğimiz uygulamaların ayarlarını kendiniz sağlamadığınız sürece uygulama sizin yerinize bu işlemleri yapmaz. Dolayısıyla kendi içerisinde yer alan ayarlar neticesinde işlemlerinizi sağlayabilmeniz muhtemeldir.  Telegram yazı tipini büyültme ve küçültme aşamalarının devreye konulabilmesi adına gerekli olan ayarların neler olduğuna göz gezdireceğiz.

  • Telegram herkes tarafından indirilmeye başlanan mesajlaşma uygulamalarından birisidir.
  • Ancak mesaj kısmına gelindiğinde yazıların küçük olduğunu görebilirsiniz. Metin boyutunun kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlanmasını istiyorsanız bunu uygulama içerisinde yapabilirsiniz.
  • Lakin uygulamada yeni olan kişiler ayarların nereden ve nasıl sağlandığını bilemediklerini dile getirmektedir.

Telegram yazı tipini büyültme ayarlarınızın işleme konulabilmesi için sağlamanız gereken yollar bellidir. Yine uygulamanın kendi içerisinde metin tipini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunun içinde aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir;

Telegram yazı tipini büyültme
  • Öncelikle Telegram hesabınıza giriş gerçekleştirin.
  • Hesabınıza erişim sağladığınızda gelen sayfanın sağ alt bölümünde yer alan ‘’Ayarlar’’ düğmesine dokunun.
  • Ve ardından ise açılan sayfada ‘’Görünüm’’ seçeneğine tıklayın.
  • Görünüm içerisinde ‘’Metin boyutu’’ alanına dokunun.
  • Metin boyutu içerisinde alt tarafta ‘’Ayarla’’ sekmesine tıklarsanız eğer ayarlamalarınızı daha rahat bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün hale gelecektir.
  • Büyültme için sağa, küçültme için sola kaydırdığınızda metni büyültüp küçültebileceksiniz.

Bazı kullanıcılar bu alana gelip işlem sağladıklarında ayarların başarılı olmadığını veya metin büyütülüp küçülmediğini dile getirmektedir. Normalde ‘’Ayarla’’ butonuna tıklamadığından dolayı işlem aktif hale gelmemektedir.

Telegram yazı tipini küçültme ayarlarınız için de yukarıdaki aşamaları işleme koyabilirsiniz. Ayarlarınızı işleme koymanızla birlikte artık sorununuzun giderilmesi için hiçbir sebep olmayacaktır.   Fakat ben ayarlarımı yapıyorum devreye girmiyor diyorsanız bu durum başka. İnternet bağlantınızı, saat ve tarih ayarlarınızı kontrol ederek tekrar deneyin.

Kontrolleriniz başarısız olursa da telefonunuzdan uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak işlem gerçekleştirin. Uygulamadaki problem güncel olmamasından da kaynaklanabiliyor. Sorununuz olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir makale olmuştur. İyi gezintiler dileriz. Sağlıklı günler.

Telegram yazı tipini büyültme ve küçültme
Önceki İçerikTelegram simgesini değiştirme ve ayarlama
Sonraki İçerikinstagram girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here