Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram profil fotoğrafını gizleme ve saklama işlemlerinin hangi alandan işleme koyulacağına dair sizi bilgilendireceğiz.

Sosyal medya uygulamalarına ya da mesajlaşma uygulamalarının tamamına profil resimlerimizi koymaktayız. Koymuş olduğumuz resimler bizi daha iyi tanıyabilmeleri için koyulmaktadır. Telegram profil fotoğrafını gizleme ve saklama konusunda bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Telegram uygulaması bir anda popüler mesajlaşma uygulaması haline gelmiştir.
  • Durum böyle olunca da milyonlarca kullanıcıya ulaşması ile birlikte soruların da arttığını gözlemlemiş bulunmaktayız.
  • Profil resminizin başkaları tarafından görünmemesi için hangi aşamaları kontrol etmeniz gerektiğini ayrıntılarıyla birlikte sizlere aktaracağız.

Telegram profil fotoğrafını gizleme ve saklama

Telegram profil fotoğrafını gizleme

Telegram profil fotoğrafını gizleme ayarlarını ve buna bağlı diğer ayarların hepsini uygulama içerisinde kendiniz sağlayabiliyorsunuz. Ayarlamaların yapılabilmesi için izlemeniz gereken yollar bulunmaktadır.

Bunun için öncelikli olarak Telegram uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulama girişinizi yapmanızla birlikte açılan ekranın sağ alt tarafında yer almakta olan ‘’Ayarlar’’ bölümüne tıklayın. Ayarlar alanına girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın orta bölmesine yer alan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ alanına dokunun.

İlgili alana girişinizi yapmanızla birlikte karşınıza gelen sayfanın orta kısmında bulunan ‘’Profil fotoğrafı’’ bölmesine tıklayın. Devamında seçenekler arasında ‘’Herkes ve kişilerim’’ seçeneklerini göreceksiniz. Siz herkesin görmemesini istiyorsanız kişilerim olarak değiştirebilirsiniz. Fakat rehberinizdeki birilerinin de görmesini istemiyorsanız alt kısımda yer alan ‘’Asla paylaşma’’ bölümüne tıklayıp gelen ekrandaki kişiler arasında kimlerin görünmesini istemiyorsanız onların ayarlamasını devreye koymanız yeterlidir.

Telegram profil fotoğrafını saklama

Telegram profil fotoğrafını saklama

Telegram profil fotoğrafını saklama konusunda ki ayarlarınızı yukarıdaki şekilde işleme koymanız yeterliliğini koruyacaktır. Aşamaları devreye koymanız sonrasında işlem aşamaları esnasında hatalarla karşılaşır iseniz bu durumda internet bağlantılarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Bağlantılar da bir problem görünmediğini tespit ettiğiniz de ise uygulamanızı cihazdan kaldırarak yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz. Ayarlarınız neticesinde sorun yine de devam ederse bu durumda sorunu bize yorumdan bildirmeniz yeterli olacaktır. Sormak veya eklemek istedikleriniz varsa da bize aynı şekilde yorumdan iletebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Telegram profil fotoğrafını gizleme ve saklama
Önceki İçerikXiaomi Poco F2 Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram profil resmim yok ve görünürlük ayarları
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here