Kıymetli okurlarımız, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Poco F2 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınıza dair tüm bilgileri sizinle paylaşacağız.

Telefonunuzda meydana gelen arızaların giderilebilmesi için en son ihtimalle cihazın sıfırlamasını sağlayarak çözüm getirebiliyorsunuz.  Xiaomi Poco F2 Pro format atma ve sıfırlama adımlarını daha öncesinde yapmadıysanız eğer işlem aşamalarının nereden yapılacağına dair bilgileri sizinle paylaşacağız.

  • Akıllı telefonunuzun sıfırlamasını yapmadan önce alınması gereken önlemlerden bahsedeceğiz.
  • Cihazın iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntemi de sizin için ayrı ayrı ele alacağız.
  • Bu aşamada sizden isteğimiz adımları doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır.

Xiaomi Poco F2 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Poco F2 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Poco F2 Pro format atma adımlarını kaleme alırken cihazınızdaki yedeklerinizi almayı unutmayın. Yedeklerinizi alırken telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamaların şifrelerini de bir kenara not almanız gerekmektedir. Ki zaten biliyorsanız böyle bir not almanıza gerek bulunmamaktadır.

Haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüzdelik dilim bu şekilde olduğunda artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Sıfırlama ayarları için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştirin.
  • Ve oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına dokunun.
  • Karşınıza gelecek olan sayfada yer alan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine tıklayın.
  • Gerçekleştirdiğiniz ayarlarla birlikte son ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ derseniz işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Sıfırlama aşamalarıyla ilgili olan ilk yöntemi bu şekilde bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye koyabilirsiniz.

Xiaomi Poco F2 Pro sıfırlama

Xiaomi Poco F2 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikFor The King sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram profil fotoğrafını gizleme ve saklama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here