Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram son görülmem gözükmesin ve çıkmasın istiyorsanız bu konudaki ayarlarınızı nereden yapacağınıza bakacağız.

Ülkemizde bir anda popüler hale gelen Telegram uygulaması milyonlarca kişi tarafından indirilmiştir. Whatsapp’ın getirdiği gizlilik sözleşmesi sonrasında indirme sayılarında inanılmaz bir fark olduğunu da söylemek mümkündür. Elbette kullanıcı çoğaldıkça uygulamada istenilen bilgilerin de arttığını söyleyebiliriz. Telegram son görülmem gözükmesin ve çıkmasın isteyenler için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

  • Rehberinizde ya da rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerin sizin Telegram uygulamasında ki son görülmenizi ya da çevrim içi olup olmadığınızı görmemesini istiyorsanız ayarları belirtilen şekilde işleme koyabilirsiniz.
  • Bizimle beraber sağlayacağınız ayarlar neticesinde artık son görülmenizi kapatmış olacaksınız.
  • Aslında uygulamada biraz gezinti yaptığınızda sizde bulabilecek olsanız da yeni başlayanlar için bu işlemin nereden sağlanacağına ilişkin bilgileri vereceğiz.

Telegram son görülmem gözükmesin ve çıkmasın

Telegram son görülmem gözükmesin

Telegram son görülmem gözükmesin istiyorsanız eğer uygulama içerisinde nereye giriş sağlayacağınıza dair tüm detay bilgilerini sizinle paylaşacağız. İlk olarak Telegram uygulamanızın içerisine girerek oradan da sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ butonuna dokunun.

Ayarlar alanına girişinizi yaptığınızda ise gelen sayfanın orta bölümünde yer alan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ bölmesine tıklayın. Ardından ‘’Son görülme ve çevrim içi’’ yazısının üzerine dokunun. İşlemlerinizin sonuna geldiğinizde ise ‘’Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse’’ adı altında 3 ayrı seçenek göreceksiniz.

Tercihinize göre ayarlamalarınızı sağlayabilirsiniz. Tabi uygulamanın bir diğer güzel yanı ise tek bir kişiye de son görülmeyi kapalı duruma getirebiliyorsunuz. Alt tarafta ‘’Asla paylaşma’’ butonu göreceksiniz. Onun üzerine dokunarak gelen ekrandan rehberinizdeki bir kişinin numarasını eklediğinizde o kişi artık sizin son görülmenize dair bilgilere erişim yapamayacaktır.

Telegram son görülmem çıkmasın

Telegram son görülmem çıkmasın

Telegram son görülmem çıkmasın istiyorsanız eğer belirtilen ayarlarınızı işleme koymanız yeterlidir. Fakat siz ben bu ayarları yapıyor olmama karşın benim hala son görülmem gözüküyor diyorsanız bu durumda işlem esnasında internet bağlantınız kesilmiş olabilir.

Dolayısıyla bağlantı ayarlarınızı gözden geçirerek işlemlerinizi sağlamanız gerekmektedir. İnternet bağlantınızla ilgili bir sorun görünmüyorsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilirsiniz. Ayarlarınız esnasında bir hata veya sorun yaşarsanız bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram son görülmem gözükmesin ve çıkmasın
Önceki İçerikXiaomi Redmi 9C format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram çevrimiçi olduğum görünmüyor ve çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here