Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram parmak izi istemesin ve parola kaldırma ayarlarına dair detayları sizlere aktaracağız.

Koymuş olduğunuz bir parolanın unutulması ya da sürekli sorulmasından ötürü bazen sıkıntı yaşayabilmekteyiz. Dolayısıyla böyle durumlarda parolanın kaldırılmasını isteyebiliyoruz. Nitekim Telegram parmak izi istemesin ve parola kaldırma konusunda girdiğiniz araştırmalarının da nedenleri arasında bunların olduğunu söylemek mümkündür.

  • Telegrama girdiğiniz esnada sizden sürekli istenen paroladan sıkıldıysanız ya da sürekli karşınıza gelmesin istiyorsanız buna dur demek sizin elinizdedir.
  • Normalde parolayı daha öncesinden siz belirlediğiniz için tekrar aynı yerde parolanın kaldırılma işlemlerini sağlayabilirsiniz.
  • Milyonlarca kişi tarafından indirilen platformda kendinizin belirlemiş olduğu şifrenin artık istenmemesi için neler gerekli bakalım.

Telegram parmak izi istemesin ve parola kaldırma

Telegram parmak izi istemesin

Telegram parmak izi istemesin istiyorsanız bunu yine uygulamanın kendi içerisinde sağlamanız gerekmektedir. Telegram uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Ve sağ alt kısımda yer alan ‘’Ayarlar’’ bölümüne dokunun. İlgili alana geldiğinizde ise ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ kısmına tıklayın.

Açılan sayfada ‘’Parola ve Touch ID’’ seçeneğinin üzerine tıklayıp daha öncesinde belirlediğiniz şifreyi girerek ‘’Kaldır’’ seçeneğine tıklamanızla birlikte bundan sonrasında sizden uygulama şifre istemeyecektir. Şifre istemeden girişlerinizi belirtilen ayar sonrasında sağlayabileceksiniz.

Bazı kullanıcılar uygulamada zaten bu işlemleri yaptıklarını ancak herhangi bir çözüm alamadıklarını söylemektedir. Buna neden olan etkenleri gözden geçirdiğimizde ise sorunun genel itibariyle internet bağlantısının o an gitmesiyle alakalı olduğunu tespit ettik. Bağlantılarınızı gözden geçirerek denemelerinizi tekrar işleme alırsanız sorununuzun giderildiğini görmüş olacaksınız.

Telegram parola kaldırma adımları sonucunda bahsedilen işlemlerle birlikte bitmiş olması gereklidir. İnternet bağlantınızdaki sorunu gideriyor olmanıza karşın parola istemeye devam ediyor ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayıp daha sonrasında tekrar giriş deneyin. Girişiniz esnasında parola istemeye devam ediyorsa sorunu Telegram yetkililerine bildirmelisiniz.

Telegram sorununu bildirmeniz için de yine sizin için daha öncesinde hazırlamış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz. Uygulama hakkında sormak ya da takıldığınız yerler varsa bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Telegram parmak izi istemesin ve parola kaldırma
Önceki İçerikTelegram uygulama kilidi ve şifre koyma
Sonraki İçerikinstagram tema çıkmıyor ve gözükmüyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz