Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram mesajlar gitmiyor ve bana gelmiyor diyenlere özel işlemlerin hangi alandan kaleme alınacağına dair bilgi vereceğiz.

Popüler mesajlaşma uygulaması haline gelen ve bir anda milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlayan Telegram uygulamasında hata alan kişilerin sayılarında da ciddi artış olduğunu söyleyebiliriz. En sık sorun yaşanan konulardan bir tanesi ise Telegram mesajlar gitmiyor ve bana gelmiyor problemidir.

  • Mesajlaşma uygulamasında mesajların gitmemesi ya da size gelmiyor olması ister istemez uygulama ile ilgili sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır.
  • Her zaman bu sorunu yaşatmayan uygulama da yeni sorunla karşılaşıyorsanız çözüme yönelik aşamaları kendiniz ilerletebilirsiniz.
  • Ayarlarınızı bahsettiğimiz şekilde işleme koymanız durumunda sorununuzu gidererek mesaj alışverişinizi sorunsuz sağlayabileceksiniz.

Telegram mesajlar gitmiyor ve bana gelmiyor

Telegram mesajlar gitmiyor ve bana gelmiyor

Telegram mesajlar gitmiyor nedenini tamamen bağlantılarınızla alakalıdır. Muhtemelen bağlantılarınızda bir kesinti oluşuyor olmasından dolayı gönderilen mesaj karşıya gitmemekte ya da karşının mesajı size gelmemektedir. Telegram her ne kadar ücretsiz bir mesajlaşma programı olsa da ister istemez internet olmadan hizmet veren bir uygulama değildir.

İnternet bağlantınız mobile bağlıysa bu bağlantıyı keserek wifiye bağlantı kurabilirsiniz. Wifiye bağlanıyorsanız eğer mobile bağlanarak denemenizi sağlayabilirsiniz. İnternetinizde herhangi bir sorun yokken mesaj karşı tarafa gitmiyor ya da tek tik olarak kalıyorsa yüksek ve muhtemel olarak karşı taraf sizi engellemiş olabilir.

Engellemenin olmadığını düşünüyorsanız bu durumda uygulamanın sunucularıyla alakalı oluşan bir sorundan dolayı mesaj alışverişinden bulunamıyor olabilirsiniz. Aynı sorunu yaşayan farklı biri olup olmadığının öğrenilmesi gerekmektedir. Bunu da Telegram kullanan arkadaşlarınızdan öğrenebilmeniz mümkündür. Onlar gönderebiliyor siz gönderim sağlayamıyorsanız farklı bir hata olabileceğini düşündüğümüzden ötürü aşağıdaki adımları işleme koyabilirsiniz.

Telegram mesajlar bana gelmiyor

Telegram mesajlar bana gelmiyor diye araştırma içerisine girdiyseniz ve yukarıdaki aşamaları kaleme almanıza rağmen sorun çözüme kavuşmuyorsa muhtemelen telefonunuza ya da uygulamaya gelen güncellemeden kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Güncellemelerinizi işleme koymanızla birlikte tekrar mesaj alışverişi sağlayabilirsiniz. Siz mesaj gönderimi yapıyor olmanıza rağmen ayarlarınızı devreye alınmıyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlamanızla birlikte sorun giderilmiş olacaktır. Telegram hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikXiaomi Redmi Note 9 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikSignal mesajlar bana gelmiyor ve gönderemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz