Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram uygulama kilidi ve şifre koyma işlemlerinizi nereden sağlayacağınıza dair detayları sizlere paylaşacağız.

Telefonlarımıza indirmiş olduğumuz uygulama sayılarında günden güne artış gözlemlenmektedir. Bir dönem sosyal medya hesapları içerisinde hangisini kullanacağımızı şaşırırken Whatsapp’a rakip olarak geliştirilen mesajlaşma uygulamaları arasında da kararsız kalmaya başladık diyebiliriz. Telegram uygulama kilidi ve şifre koyma adımlarının merak edenlere özel ise ilgili bilgileri vereceğiz.

  • Gittiğimiz toplantılarda, arkadaş ortamında bazen telefonu ortada bırakıp lavaboya ya da anlık bir yere gidebiliyoruz.
  • Daha sonrasında geldiğimizde telefona gelen mesajların kimse tarafından okunmamasını istemediğimizden dolayı mesajlar okunmamış olsa bile aklımızda soru işareti kalabilmektedir.
  • Sadece bu değil buna benzer durumlarla karşılaşılmaması için izlenmesi gereken yolları bulunmaktadır.
  • Haliyle böyle durumlar uygulamalara ve telefonlarınıza tek tek şifre koymanız gerekmektedir.

Telegram uygulama kilidi ve şifre koyma

Telegram uygulama kilidi

Telegram uygulama kilidi koyma ayarlarını uygulama da yeni olduğunuzdan dolayı nereden yapıldığını bilemiyor olabilirsiniz. Dolayısıyla işlem adımlarının neler olduğuna beraber göz gezdirerek çözümü sağlayacağız.

İlk önce Telegram uygulamasına girip daha sonrasında ise sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın. Ayarlar kısmına girdiğinizde ise gelen sayfada ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ butonuna tıklayın. Karşınıza gelen ekranda ‘’Parola ve Touch ID’’ butonunun olduğu yere tıklayın.

Sağlanan ayarlar doğrultusunda gelen sayfada yer alan ‘’Parolayı aç’’ butonuna dokunmanızla birlikte parolanızı belirleyebilirsiniz. Uygulama kilidini bahsedilen alandan koyduktan sonra Telegramdan çıkış yaparak yeniden giriş denediğinizde artık sizden parola girmenizi isteyecektir. Belirlediğiniz parolayı girmenizle birlikte sorun yaşamadan girişinizi sağlayabilirsiniz.

Telegram şifre koyma ayarlarını bahsedilen şekilde işleme alırsanız herhangi bir sorun yaşamadan şifreyi belirlemiş olacaksınız. Lakin siz bu ayarları devreye alıyor olmanıza rağmen problem devam ederse bunun önüne geçilebilmesi için internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Bağlantılarınızı gözden geçirmeniz durumunda sorun yok ise uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Denemeleriniz neticesinde sorun giderilmiş ve artık şifre koyma işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Telegram son dönemlerin en gözde uygulamalarından birisi olmasından dolayı uygulama da farklı merak ettiğiniz bilgiler var ise bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Telegram şifre koyma
Telegram uygulama kilidi ve şifre koyma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz