Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram numaram görünmesin ve çıkmasın istiyorsanız hangi ayarları devreye koyacağınıza birlikte inceleyeceğiz.

Mesajlaşma platformları içerisinde son zamanların en gözde uygulaması Telegram gelmektedir. Tüm her şeyi kullanıcılarına bırakan uygulamada kitle sayısı artınca araştırılan konuların da sayıları da artış görünmektedir. Telegram numaram görünmesin ve çıkmasın isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır.

  • Telegram uygulamasını yeni açan biriyseniz eğer isim bilgilerinizi gizli tutarak açabilirsiniz.
  • Uygulamayı açar açmaz bildiriminiz karşı tarafa gitmektedir.
  • Siz ismi farklı açsanız dahi o kişi rehberinize sizi ne olarak kayıt etmişse bu bilgilendirme ona gitmektedir.
  • Ancak siz uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranızın kimse tarafından görünmesini istemiyorsanız ayarları işleme koymanız gerekmektedir.

Telegram numaram görünmesin ve çıkmasın

Telegram numaram görünmesin

Telegram numaram görünmesin istiyorsanız bunun uygulama içerisinde hangi alandan işleme koyacağınıza ilişkin tüm detayları sizinle paylaşacağız. Aslında ayarlar oldukça basit olsa da uygulama da yeni olduğunuz için hangi ayarın nereden yapıldığını bilemiyor olabilirsiniz.

Numaranızın başkalarına görünmemesi için ilk olarak Telegram uygulamanızın içerisine giriş sağlayın. Uygulamanıza girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ düğmesine tıkladıktan sonra gelen sayfada yer alan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ butonuna tıklayın.

Daha sonra ise gelen ekranın orta bölmesinde bulunan ‘’Telefon numarası’’ kısmına tıklayın. Telefon numaranızın olduğu bölmeye dokunmanızla birlikte ‘’Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse’’ şeklinde üç ayrı seçenek yer alacaktır. Rehberdeki kişilerin görmesini istiyorsanız Kişilerim olarak işaretleyebilirsiniz. Ancak hiç kimsenin görmesinin istemiyorsanız ‘’Hiç kimse’’ olarak değişikliği sağlayabilirsiniz.

Telegram numaram çıkmasın

Telegram numaram çıkmasın

Telegram numaram çıkmasın istiyorsanız belirttiğimiz aşamaları işleme koymanız yeterlidir. Lakin siz bu seçeneklerin hiç birini devreye koymak istemiyor sadece belirli kişilerin devreye girmesini istiyorsanız bu durumda aşağıda yer alan seçenekler de bulunan ‘’Asla paylaşma’’ butonuna tıklayıp ilerleme sağlayabilirsiniz.

Ayarlarınızın devreye girmesiyle birlikte işlem aşamalarınızı tamamlamış olacaksınız. Şayet siz bu işlemleri yapıyor olmanıza rağmen numaranız görünmeye devam ediyor ise internet bağlantılarınızın gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bağlantıların gözden geçirdiğiniz de herhangi bir sorun yok ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Telegram numaram görünmesin ve çıkmasın
Önceki İçerikXiaomi Mi 10 Youth format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram telefon numaram görünmüyor sorunu
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here