Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram telefon numaram görünmüyor sorunu için izleyeceğiniz çözüm aşamaların neler olduğuna değineceğiz.

Telefon rehberimizde bulunan kişilerle mesajlaşma, görüntülü arama ve sesli arama sağlayabildiğimiz uygulama Telegram’da telefon numaranızın görünmemesi ile ilgili problemin her geçen gün daha da fazla kişide görüldüğünü gözlemlemiş bulunuyoruz. Telegram telefon numaram görünmüyor sorunu için hangi ayarların gözden geçirilmesi gerektiğine beraber göz gezdireceğiz.

  • Numaranın rehberinizde bulunan kişilere dahil görünmemesi ile ilgili var olan kontrolleri gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
  • Birlikte devreye koyacağımız ayarlar neticesinde sorun giderilmesi sağlanacaktır.
  • Numaran görünümünü kapalı duruma getirmenizden dolayı numaranız rehberiniz dahil hiç kimse görünmemektedir.
  • Aktif konuma getirilmesi adına da izlenecek yolların hepsini gerek görsel gerekse de yazılı şekilde ele alacağız.

Telegram telefon numaram görünmüyor sorunu

Telegram

Telegram numara görünmüyor ise bu durumda uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamaya girişinizi yapılması ile beraber gelen sayfanın sağ alt alanında yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine dokunun.

Ayarlar kısmına geldiğinizde orta bölmede bulunan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ yazan bölmeye tıklayın. Devamında ise ‘’Telefon numarası’’ bölümüne giriş gerçekleştirin. Burada seçeneklerin yanında bulunan tik işareti hangisinde ise sizin isteğinize bağlı olacak şekilde değişim sağlamanız gerekmektedir.

Muhtemelen ‘’Hiç kimse’’ olarak işaretlendiği için sizin telefon numaranız başka kişilere görünmemektedir. Sadece rehberinizdeki kişilerin görmesini istiyorsanız ‘’Kişilerim’’ olarak değiştirebilirsiniz. Ardından tekrar arkadaşlarınıza sorduğunuzda onlar size bilgilendirmesini paylaşacaklardır. Fakat yine numaranızı göremeyen kişiler varsa zamanında ‘’Asla paylaşma’’ alanından işlem sağlandığı içindir.

Telegram telefon numaram görünmüyor

Telegram numaram görünmüyor

Telegram telefon numaram görünmüyor diyenlerden biriyseniz eğer belirtilen yere geldiğinizde ‘’Asla paylaşma’’ alanına tıklayıp buraya eklediğiniz birileri varsa onlarında kısıtlamasını kaldırmanızla birlikte artık numaranızın göründüğünün bilgisini arkadaşlarınızdan alacaksınız.

Numara görünmemeye devam ediyorsa muhtemel olarak ayarlarınızı işleme koyduğunuz esnada internet bağlantınızın kesilmesiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Bağlantılarınızı kontrol ettikten sonra uygulamanızı da bir kere kaldırıp yüklemenizle birlikte işlemleriniz bitmiş olacaktır. Ayarlarınız sırasında bir sorunla karşılaşmanız halinde bize durumu yorumdan dile getirebilirsiniz. Telegram hakkında merak ettiğiniz farklı konular var ise onları da aynı şekilde yorumdan ulaştırabilirsiniz. Sormak ya da eklemek istedikleriniz var ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Telegram telefon numaram görünmüyor sorunu
Önceki İçerikTelegram numaram görünmesin ve çıkmasın
Sonraki İçerikZOOM if you are the host log in to start this meeting hatası
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here