Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi 10 Youth format atma ve sıfırlama işlem aşamalarının nereden sağlanacağını sizinle paylaşacağız.

Her telefonun kendine has kullanım biçimi ve sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler cihazdan cihaza bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Xiaomi Mi 10 Youth format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınızı öğrenmek istiyorsanız eğer bilgilendirmeleri sizin için ele alacağız.

  • Telefonunuzun sıfırlamaya başlamadan önce alınacak önlemlerin neler olduğuna da değineceğiz.
  • İki farklı sıfırlama yöntemi olan cihazınızın her iki yöntemini de kaleme alacağız.
  • Ayarlarınızla birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz.
  • Sizden istediğimiz tek işlem ise aşamaları doğru bir şekilde devreye almanız olacaktır.

Xiaomi Mi 10 Youth format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10 Youth format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10 Youth format atma ayarlarınız öncesinde almanız gereken ilk önlem cihazınızın yedeklemelerinin alınmasıdır. Yedeklerinizi aldığınızda rehberin de gitmemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama şifrelerinizi de bir kenara not almanızla birlikte işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Ayarlara başlamadan önce son bir bilgilendirme ise telefonunuzun şarj yüzdesini kontrol etmenizdir. Şarj oranı %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Yüzdelik dilim bunun altında ise muhtemel olarak hata alabilirsiniz.

  • Sıfırlama ayarlarına başlamadan önce ilk olarak telefonunuzun menü alanına gelerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Ayarlar bölümünden de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna dokunun.
  • Beraberinde ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ kısmına tıklayın.
  • Ayarlarınızın sonuna geldiğiniz de ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

İşlemlerinizi bu şekilde sağlamanız durumunda cihazın sıfırlama ayarları bitmiş olacaktır. Sıfırlanan telefonuz için ikinci yöntem ise aşağıda verdiğimiz şekilde devreye alabilirsiniz.

Xiaomi Mi 10 Youth sıfırlama

Xiaomi Mi 10 Youth sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikSpire of Sorcery sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram numaram görünmesin ve çıkmasın
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here