Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram girmediğimde kendiliğinden silinir mi? Sorusunun yanıtını bulabilmeniz için gerekli olan bilgileri ele alacağız.

Mesajlaşma uygulamaların günden güne artış gösterdiği bir dönemde Telegram uygulaması ise en çok tercih edilen uygulamalar arasındaki yerini almış durumdadır. Her şeyi ile diğer uygulamalardan farklı olan platformda en çok merak edilen konulardan birisi de Telegram girmediğimde kendiliğinden silinir mi? Sorusudur.

  • Normal şartlarda uygulamaya siz giriş yaptığınız süre içerisinde uygulamanın silinme gibi bir durumu söz konusu değildir.
  • Ancak telegram uygulamasını yine diğer uygulamalardan ayıran bir diğer özelliği ise giriş sağlanmadığı taktirde siliniyor olmasıdır.
  • Bununda belli bir süre dilimi bulunmaktadır. Fakat bu süre dilimini ilerleyen dönemlerden siz kendiniz hesabınızdan değiştirebilirsiniz.

Telegram girmediğimde kendiliğinden silinir mi?

Telegram

Telegram girmediğimde silinir mi? Cevabı evettir. Hesabınıza giriş sağlanmadığı taktirde hesabınız silinmektedir. Fakat bunun süresi eğer siz bir değişiklik yapmadıysanız 6 aydır. 6 ay içerisinde hesaba hiçbir şekilde giriş yapmamış ve hiçbir hareketlilik göstermemişseniz hesabınız otomatik olarak silinmektedir.

Sizin hesabınızın silinme süresini daha kısaya çekmek ya da kapatmak gibi bir niyetiniz varsa süreyi azaltıp ya da çoğaltabiliyorsunuz. Lakin sürenin tamamen kaldırılması gibi bir seçenek sunmamaktadır. En geç 12 ay kadar bir sürede hesaba girmediğiniz taktirde hesap kendiliğinden silinmektedir.

Siz bu süreyi kendiniz ayarlamak istiyorsanız eğer uygulama içerisinde nereye giriş yapmanız gerektiğine dair tüm detayları bilgilendireceğiz. Öncelikle hesabınızdan ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş sağlayın. Ayarlar kısmına erişim yapmanızla birlikte gelen ekranın orta bölümünde yer alan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ alanına dokunun. Açılan sayfanın alt tarafında yer alan ‘’Hesabımı bu kadar uzaksam sil’’ seçeneğine tıklayın. Yapmış olduğunuz işlemlerle birlikte size ay seçmenizi isteyecektir. Kaç ay sonra silinmesini istiyorsanız onu seçebilirsiniz.

Telegram kendiliğinden silinir mi?

Telegram girmediğimde kendiliğinden silinir mi

Telegram kendiliğinden silinir mi? Yanıtını sizlere paylaşmış bulunmaktayız. Uygulama sizin seçtiğiniz ay sonuna kadar girişi yapmadığınız taktirde kendiliğinden silinmiş olacaktır. Ay sonunda silinmiş olduğu siz de görmüş olacaksınız.

Verdiğimiz bilgiler ışığında uygulamanın kendiliğinden silinip silinmemesiyle alakalı bilgilere erişmiş oldunuz. Platform hakkında merak ettiğiniz farklı konular var ise bize bunu yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikXiaomi Mi Note 10 Lite format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram gruptan çıkma ve ayrılma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here