Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Signal mesajlar bana gelmiyor ve gönderemiyorum diyenler için çözüm yollarını ele alacağız.

Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi sonrasında adını sıkça duymuş olduğumuz Signal uygulamasını telefonlarına indiren kullanıcıların sayılarında ciddi oradan artış gözlemlenmektedir. Kullanıcılar ise Signal mesajlar bana gelmiyor ve gönderemiyorum diyenlere özel işlem ayarlarının nereden sağlandığına göz gezdireceğiz.

  • Mesajlarınızın gitmiyor ya da gelmiyor olması başlı başına bir problemdir.
  • Mesajlaşmak için indirdiğiniz uygulamada böyle bir problemin yaşanması ister istemez moralinizi bozacaktır.
  • Lakin buna dur demek sizin elinizde olduğundan dolayı ayarlarınızı verdiğimiz şekilde işleme koyarsanız mesaj alışverişinize de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Signal mesajlar bana gelmiyor ve gönderemiyorum

Signal mesajlar bana gelmiyor ve gönderemiyorum

Signal mesajlar bana gelmiyor sorununun ana kaynağınızın internet olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Play store ya da Apple store üzerinden indirilen çoğu uygulamalar internet bağlantısı olmadan çalışmamaktadır. Hele de mesajlaşma uygulamalarının bu konuda daha fazla internet istediğini söyleyebiliriz.

Siz signal uygulamasına internetinize bağlıyken giriş yapıyor olabilirsiniz. Lakin bağlı olduğunuz internet zayıf ya da bağlı gösteriyor olmasına rağmen hata vermişte olabilir. Bu esnada mesaj gönderimi yaparsanız karşı tarafa gönderemez ya da kendinize de mesajı alamazsınız. Mesajın gelmediğini ya da gönderemediğiniz gördüğünüz an mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme sağlayın.

Ayarlarınızı bizim size vermiş olduğumuz şekilde işleme koymanızla birlikte internet bağlantısında sorun olmadığını tespit ettiyseniz eğer arka planda çalışan uygulamalar varsa bunları kapatarak deneme gerçekleştirin. O da olmaz ise telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını gözden geçirip yanlışlık varsa düzeltip o şekilde mesajlarınızı göndermeye devam edebilirsiniz.

Signal mesaj gönderemiyorum

Signal mesaj gönderemiyorum diyorsanız yukarıdaki verdiğimiz bilgileri dikkate almanız gerekmektedir. Belirtilen ayarlar sorununuzu gidermediyse eğer muhtemelen olarak sunucu tabanlı yani uygulamanın kendisinde bir problem vardır.

Sorunun genel olup olmadığını öğrenebilmek için arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Sorun genel değil sizle ilgili ise bu durumda Signal uygulamasını telefonunuzdan kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayarak mesaj gönderimini deneyebilirsiniz. Signal hakkında merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikTelegram mesajlar gitmiyor ve bana gelmiyor
Sonraki İçerikTelegram dil değiştirme ve Türkçe yapma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz