Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 9 format atma ve sıfırlama ayarlarını işleme koyabilmeniz için gerekli olan bilgilendirmeleri devreye alacağız.

Telefonunuzun sıfırlama ayarlarını kendi isteğinize bağlı olacak şekilde dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ancak hiçbir bilginiz olmadan sıfırlamaya girerseniz bu bağlamda hatalarla karşılaşırsınız. Sorun yaşamadan sıfırlama yapmak istiyorsanız telefon marka ve modeline göre araştırma sağlamanızda yarar bulunmaktadır. Xiaomi Redmi Note 9 format atma ve sıfırlama işlemlerinin nereden yapılacağına beraber bakacağız.

  • Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Sizin sıfırlamayı planlandığınız ürünün de iki ayrı yöntemi mevcuttur.
  • Bunların neler olduğuna ilişkin bilgilendirmeleri beraber göz gezdirerek işlemleri ele almanızı sağlayacağız.
  • Bu aşamadan tek isteğimiz adımları doğru bir şekilde devreye koymanızdır.

Xiaomi Redmi Note 9 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 9 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 9 format atma işlemleri öncesinde alacağınız önlemlerden bahsedeceğiz. Sıfırlama öncesinde muhakkak telefonunuzdaki yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedekleri almadan sıfırlama işlemlerine girerseniz hatalarla karşılaşırsınız.

Yedeklerinizi alırken uygulama şifre bilgilerinizi de bir kenara not alın ve haricinde rehberin yedeklenebilmesi içinde ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanın. Ayarlarınızı işleme koymadan önce ise telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Verilen tüm bu bilgileri işleme koymanızla birlikte artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.
  • Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine tıklayın.
  • İlgili alana tıkladığınızda gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek açılan sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Ayarlarınızın sonuna geldiğiniz de ise ‘’Her şeyi sil’’ diyerek işlemlerinizi bitirebileceksiniz.

Tüm bu işlemler sonucunda sıfırlama işleminizin ilk adımını bitirmiş olacaksınız. İkinci adım için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 9 sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 9 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikNorthgard sistem gereksinimleri pc kaldırır mı
Sonraki İçerikTelegram mesajlar gitmiyor ve bana gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here