Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram karanlık modu açma ve etkinleştirme ayarlarınızı nereden sağlanacağına dair detayları vereceğiz.

Kullanıcı bakımından rekora koşmakta olan Telegram uygulamasında merak edilen konularda sürekli olarak artmaktadır. Çoğu kullanıcı uygulamayı sabah kadar akşamda kullandığından dolayı gece modunun olup olmadığını merak etmektedir. Biz de Telegram karanlık modu açma ve etkinleştirme işlemleriniz konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Hemen hemen tüm uygulamalardaki yerine alan karanlık mod özelliğinin herkes tarafından sevilerek kullanılmasının nedeni gözlerin bozulmasının önüne geçmesidir.
  • Yansıyan ışık belli bir zaman sonrasında gözümüzü alabilmektedir.
  • Durum böyle olunca telefonumuzun ışığını azaltıyorken bu kez de ekranda bir şey göremediğimiz için telefonu gözümüze daha da fazla yakınlaştırıyoruz.
  • Ancak artık akşam olunca telefonunuzu elinizden bırakmanıza gerek bulunmaktadır. Gece modunu her uygulamada aktif ederek kullanım yapabilirsiniz. Bu Telegram uygulamasında nasıl olacak birlikte bakacağız.

Telegram karanlık modu açma ve etkinleştirme

Telegram karanlık modu açma

Telegram karanlık modu açma işlemini uygulamanın kendi içerisinden yapabildiğiniz için nereye giriş yapmanız gerektiğine beraber göz gezdireceğiz. İlk olarak Telegram uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Uygulamanıza girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sağ alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ butonuna dokunun.

Ayarlar bölmesinin içerisine girmenizle birlikte karşınıza gelen sayfada bulunan seçenekler içerisinde ‘’Görünüm’’ butonuna dokunun. Yapılan işlem sonrasında gelen sayfada görünüm ayarlarınıza dair bir çok seçenek bulunmaktadır. Siz bu seçeneklerin içerisinde ‘’Gece’’ modunu aktif edeceğimizden ötürü Gece yazısının üzerine gelip dokunmanız yeterlidir.

Artık tüm her tarafın siyahlaştığını görebilirsiniz. Bu gece modunu aktif hale getirdiğinizin göstergesidir. Lakin siz bu ayarları belirtilen şekilde yapıyor olmanıza rağmen hala daha sorun yaşanılıyor ise bu durumda hatanın farklı bir nedeni olabilir. Nedenin ne olduğuna beraber göz gezdirerek sorunu gidereceğiz.

Telegram karanlık modu etkinleştirme

Telegram karanlık modu etkinleştirme

Telegram karanlık modu etkinleştirme ayarlarını devreye almanız için var olan bilgilendirmeleri iletmiş bulunmaktayız. Ancak siz yukarıdaki işlemleri yapıyor olmanıza rağmen ayarlar devreye girmiyorsa bunun nedeni işlem esnasında internet bağlantınızın kopmasından kaynaklanabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirerek deneme sağlayabilirsiniz.

Arka planda çalışan bir uygulama ya da indirdiğiniz bir dosyadan ötürü işlem direk olarak devreye girmemiş olabilir. Bunları işleme koyup tekrar deneme sağlamanız gereklidir. Ayarları bu doğrultuda devreye almanızla birlikte son işlem ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

Telegram karanlık modu açma ve etkinleştirme

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz