Kıymetli arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Telegram karanlık modda açılmasın ve gelmesin istiyorsanız yapılacak işlem aşamalarını beraber kontrol edeceğiz.

Whatsapp’ın son getirdiği güncelleme ile birlikte çoğu kullanıcı Telegram uygulamasına geçiş yapmış durumdadır. Özellikle ülkemizde bir anda 25 milyon kişi tarafından indirilen uygulamada kullanıcılar uygulama ile ilgili bilgileri de merak etmektedir. Telegram karanlık modda açılmasın ve gelmesin istiyorsanız hangi alandan işlem sağlanacağına dair bilgileri vereceğiz.

  • Uygulamayı açtığınızda karanlık açılıyor ise bu gece sizin işinize yarasa da sabah bu durumdan rahatsızlık duyabilirsiniz.
  • Karanlık modda açılan uygulamayı daha öncesinde siz bu moda aldığınız için muhtemelen tekrar nasıl kapatılacağı konusunda da bilgilere sahipsinizdir.
  • Lakin bazı kullanıcılar normal moda aldıklarında karanlık modun pasif duruma düşmediğini uygulamaya yine giriş sağladıkları bu modun aktif olduklarını dile getirmektedir. Oluşan sorunun giderilebilmesi için nelerin gerekli olduğuna göz gezdireceğiz.

Telegram karanlık modda açılmasın ve gelmesin

Telegram karanlık modda açılmasın

Telegram karanlık modda açılmasın yönünde karşılaşmış olduğunuz sorunun giderilebilmesi için öncelikle ayarların nereden yapılacağının bilgisini vereceğiz. Oradan işlemleri doğru bir şekilde yapıyor olmanıza rağmen karanlık modda gelmesi konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Öncelikle hesabınızın ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş yapmanızla birlikte gelen sayfada ‘’Görünüm’’ kısmına giriş sağlayın. Açılan ekranda ‘’Klasik’’ adı altındaki seçenek aktif durumda değildir. Burayı işaretlemenizle birlikte ekran aydınlanacak ve uygulama karanlık moddan çıkmış olacaktır. Lakin siz bunu yapıyor olmanıza karşın sorun devam ederse bunun nedeni bağlantılarınızla alakalı olabilir.

Mobil verinden bağlantı kuruyorsanız eğer wifiden bağlanıp deneme sağlayabilirsiniz. Wifiden bağlantı kuruyorsanız da mobil veriye bağlantı kurarak deneme sağlamanız da yarar var. Ancak sorunun internet bağlantınızla alakalı olmadığını tespit ederseniz eğer problem için nelerin gerekli olduğunu aşağıda size bildireceğiz.

Telegram karanlık modda gelmesin

Telegram karanlık modda açılmasın ve gelmesin

Telegram karanlık modda gelmesin sorunu için belirttiğimiz işlemler sorununuzu gidermedi ise eğer diğer türlü uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak deneme gerçekleştirebilirsiniz.

Olmaz ise telefonunuzun saat ve tarih ayarlarında var olan hatadan ötürü sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir. Düzeltmeleri yaparak deneme sağlamanız doğrultusunda problem yaşamayacağınızı bilmenizi isteriz. Sorun yaşanması halinde durumu bize yorum alanından dile getirmeniz yeterlidir. Telegram hakkında merak ettiğiniz diğer sorunları da yine aynı şekilde yorum bölmesinden bize iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz