Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 10T Lite format atma ve sıfırlama ayarlarınızla ilgili işlem aşamalarının nereden sağlanacağını size bildireceğiz.

Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Haliyle bazı telefonların birden fazla sıfırlama yönteminin de olduğunu söyleyebiliriz. Telefonların yavaşlaması ya da virüs bulaşması sonunda cihazlar sıfırlamaya gitmektedir. Xiaomi Mi 10T Lite format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden yapılacağını konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzun ayarlarını sağlarken cihazınız fabrika ayarlarına geri gönderileceğinden dolayı gereksiz dosyalarınızdan kurtulmuş olacaksınız.
  • Yine aynı şekilde uygulamalardan ya da yapmış olduğunuz gezintilerden ötürü telefonunuza virüs bulaşmışsa da bundan da kurtulmuş olacaksınız.
  • Cihaz sıfırlama öncesinde alacağınız önlemlerin neler olduğunda göz gezdirerek sorununun giderilmesine öncülük sağlayacağız.

Xiaomi Mi 10T Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10T Lite format atma ayarlarını işleme koyabilmeniz için öncesinde telefon içerisindeki yedekleri almanız gereklidir. Ben yedek almak istemiyorum direk sıfırlanmasını istiyorum diyorsanız o da sizin tercihiniz kendiniz sıfırlama işlemlerini devreye alabilirsiniz.

Yedeklerinizi almanız halinde uygulama şifre bilgilerini de bir kenara not almanız gerekiyor. Bilgileri bir kenara not aldığınız süre içerisinde telefonunuzun da şarj oranının %70 ve üzerinde olması gerekmektedir.

  • Verilen bilgilerin işleme girmesi ile birlikte artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.
  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına giriş yaptıktan sonra ‘’Ayarlar’’ alanına erişim yapın.
  • Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunun.
  • Devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Gelen ekranda da ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ diyerek sıfırlama ayarlarını bitirmiş olacaksınız.

Sıfırlama ile ilgili ilk ayarları verdiğimiz şekilde devreye alabilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki işlemleri devreye koymanız yeterlidir.

Xiaomi Mi 10T Lite sıfırlama

Xiaomi Mi 10T Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 10T Lite sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikMirrors Edge Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram karanlık modu açma ve etkinleştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here