Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram dosya gönderemiyorum ve belge gitmiyor sorunu için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Son dönemlerin en gözde uygulamalarından birisi haline gelen Telegram uygulaması aynı zamanda iş yerleri için de popüler bir platform haline gelmiştir. Milyonlarca kişinin indirmiş olduğu uygulama da hatalar da baş göstermeye başlamış durumdadır. Telegram dosya gönderemiyorum ve belge gitmiyor diyenlerin sayısı hayli artmış görünmektedir.

Platformun bir anda ülkemizde bu kadar kişi tarafından indirilmesinin nedeni ise Whatsapp’ın geçtiğimiz hafta içerisinde getirdiği yeni sözleşmesiyle alakalıydı. Çoğu kullanıcı Whatsapp’ın gizliliğini düşünmediğini ve bu konuda da huzursuz olmasından ötürü farklı platform arayışı içerisine girdiğini söylemek mümkündür.

Telegram dosya gönderemiyorum ve belge gitmiyor

Telegram dosya gönderemiyorum ve belge gitmiyor

Telegram dosya gönderemiyorum diyorsanız ve uygulama da daha öncesinde bu işlemi hiç yapmadıysanız ilgili ayarların nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendirerek çözümü getireceğiz. İlk olarak Telegram uygulamanızın içerisine girişinizi gerçekleştirin.

Platforma girişinizi yapmanızla birlikte dosya gönderimi sağlayacağınız kişinin mesajlaşma alanını açmanız gereklidir. Mesajlaşma kısmını açtıktan sonra gelen ekranın sol tarafında yer alan ‘’Mandal’’ butonuna dokunun.

Ardından gelen sayfada ‘’Dosya’’ seçeneğinin olduğunu görmüş olacaksınız. ‘’Dosya’’ ikonuna tıklayıp göndermek istediğiniz dosyayı gönderebilirsiniz. Dosyanın gönderim işlemlerini belirtilen şekilde yapmanız yeterliliğini koruyacaktır. Lakin ben bu işlemi aynı şekilde yapıyorum dosya karşı tarafa gönderilmiyor diyorsanız gönderdiğiniz dosya ile ilgili problem vardır. Karşı tarafın cihazında desteklemediği bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

Telegram belge gitmiyor

Telegram belge gitmiyor problemi ile birlikte gönderdiğiniz belge uzun uzun bekliyor ve ardından gönderilmedi hatasına düşüyorsa internet bağlantınızda problem olabilir. Bağlantılarınızı kesip yeniden bağlantı denemeniz lazım.

Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarından ötürü dosyanın gönderilmesini sağlayamıyor olabilirsiniz. Tarih ve saati düzelttikten sonra tekrar deneme gerçekleştirin. Hafıza yani SD kart ile ilgili bir problem olabilir. Gönderilen dosyanın gitmeme nedenleri arasında bunu da dikkate almanız da fayda var. Belgenin neden gitmediğine dair işlem detaylarından bahsetmiş bulunuyoruz.

Verdiğimiz tüm işlemlerin yapılıyor olmasına karşı dosya yine de gönderilmemeye devam ediyorsa sorunun sizle alakalı değil de genel bir problem olduğunu söyleyebiliriz. Sunucu tabanlı problemlerde tek yapmanız gereken yetkililerin o sorunu çözmesini beklemektir.

Önceki İçerikTelegram konum atamıyorum ve gönderemiyorum
Sonraki İçerikTelegram dosya açılmıyor ve biçimi desteklenmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here