Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram sürekli kapanıyor ve dışarı atıyor diyenler için izlenecek yolların neler olduğuna değineceğiz.

Mesajlaşma uygulamaların çoğaldığı bu dönemde Whatsapp uygulamasının almış olduğu karar sonrasında ülkemizdeki çoğu kullanıcı Telegram uygulamasını yüklemeye başlamış durumdadır. Yüklemeler çoğaldıkça uygulama da hata alan kişi sayısı da fazlalaşmış durumdadır. Telegram sürekli kapanıyor ve dışarı atıyor sorununu yaşayanlardan biriyseniz eğer hangi adımları takip etmeniz gerektiğine bakacağız.

Siz Telegram uygulamasına giriş yapar yapmaz sizi dışarıya atıyorsa anlık sorun yaşamış olabilirsiniz. Dolayısıyla biraz bekledikten sonra tekrar deneme yapmanız durumunda problem giderilmediyse diğer önlemlerin neler olduğuna da değineceğiz.

Telegram sürekli kapanıyor ve dışarı atıyor

Telegram sürekli kapanıyor ve dışarı atıyor

Telegram sürekli kapanıyor diyenler için izlenecek çözüm yollarını işleme almış durumdayız. Son 1 hafta içerisinde yaklaşık 25 milyon kişi tarafından indirilmiş olan uygulama da dışarı atma sorununun önüne geçilebilmesi ve kapanmaması için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Uygulamanın sizi dışarı atmasındaki en büyük etkenlerden birisi internet bağlantınızın olmamasından kaynaklanmaktadır. İnternetim var diyebilirsiniz. Lakin bağlantılarınızın olduğu sırada kesilme yaşamış olabilirsiniz. Bu kesilmede sizin uygulamanızın kapanmasına neden olacaktır. Dolayısıyla hatayı aldığınız süre içerisinde wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirmeniz de fayda var.

Ayarlarınızı işleme koymanızla birlikte sorununuzun hala devam ettiğini görüyorsanız eğer uygulamaya giriş yaptığınız esnada arka planda çalışan uygulamalarınız var ise uygulamaları kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuza gelen güncelleme varsa bu güncellemelerinizden ötürü de uygulama sizi sürekli dışarı atıyor olabilir. Haliyle güncellemeleri işleme koyarak tekrar deneme yapabilirsiniz.

Telegram dışarı atıyor

Telegram dışarı atıyor diyorsanız eğer telefonunuzdan Telegram uygulamasını kaldırdıktan sonra tekrar yükleme işlemi gerçekleştirin. Ve telefonunuzu bir kere kapatıp açtıktan sonra denemenizi yenileyin. İşlemler sonucunda sorunun giderildiğini görebilirsiniz.

Telefonunuzun saat ve tarih ayarları hatalı ise bu da sizin sürekli dışarı atmanıza sebep olabilir. Bilgileri düzelttikten sonra tekrar deneme gerçekleştirin. Ayarlarınız netice vermez ise daha öncesinde hazırlamış olduğumuz telegram sorun bildirme makalemize göz atarak durumu yetkililere bildirebilirsiniz. Telegram ile alakalı sormak istediğiniz farklı bir sorun varsa bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bu anlattığınız sorunların hepsinden farklı olan bir nedenden dolayı Telegram kapanıyor ve uygulama açıldıktan 2sn gibi bir süre sonra atıyor-kapanıyor. Bunun sebebi 1.2 GB ve üzeri dosya indirmeleri sonucu olşuyor. Sorunun kaynağını biliyoruz dalar çözüm üretemiyoruz. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz