Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram dosya açılmıyor ve biçimi desteklenmiyor sorunu için izlemeniz gereken adımlardan bahsedeceğiz.

Telegram ile ilgili yazılarımızı daha öncelerinde de sizlere belirtmiş durumdaydık. Fakat son zamanlarda bu durumun hızlandırdığımızı belirtmek mümkündür. Çünkü bir anda 25 Milyon kişi tarafından indirilen ve indirilmeye de devam eden uygulamada sorulan soruların sayısı da hayli fazladır. Telegram dosya açılmıyor ve biçimi desteklenmiyor diyenlere özel gerekli araştırmaları sağlamış bulunmaktayız.

Normalde dosyanın neden gönderilmediğine dair detayları bir önceki yazımızda sizlere ayrıntılı bir şekilde paylaşmış bulunuyoruz. Karşı tarafın size göndermiş olduğu dosyanın tarafınızdan neden açılmadığını ve biçimin neden desteklenmediğine ilişkin verileri adım adım ele alacağız.

Telegram dosya açılmıyor ve biçimi desteklenmiyor

Telegram dosya açılmıyor ve biçimi desteklenmiyor

Telegram dosya açılmıyor diye surat asıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Çünkü artık her sorunun çözümünü araştırma yaparak bulabilmeniz mümkündür. Araştırmalarınıza katkımız bulunsun diye de nereden hangi ayarın yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Dosyanın açılmamasının nedenlerinin en başında yanlış saat ve tarih hatası gelmektedir. Çoğu uygulamalar saat bilgilendirmelere önem vermektedir. Yani karşı tarafın size göndermiş olduğu dosyanın açılmadığını gördüğünüz an hemen saat ve tarih ayarlarınızı gözden geçirin. Çok geri ise düzeltmeleri sağladığınızda tekrar dosyayı açmayı deneyebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasında olduğu gibi Telegram uygulamasında da dosya gönderimi sınırlandırması bulunmaktadır. Sınırın aşımı sonrasında dosya sizde açılmayabilir. Yine aynı şekilde diğer bir neden ise arkadaşınızı ya da karşı tarafın göndermiş olduğu dosya boyutuyla alakalı problem olabilir. Veya da sizin hafızanızın dolu olmasından ötürü hata alıyor olabilirsiniz. Depolama alanınızı boşalttıktan sonra yeniden deneme içerisine giriş sağlayabilirsiniz. Tek bir kişinin gönderdiği dosya da hata varsa muhtemelen o kişinin dosya içeriği bozulmuştur. Dosyanın düzenlenmesini ve tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Telegram dosya biçimi desteklenmiyor

Telegram dosya biçimi desteklenmiyor probleminin yaşanma nedenlerinden birisi de dosyanın size geldiği esnada bağlantınızın gitmesidir. İnternet bağlantınızın gözden geçirerek mobil veriye bağlıysanız wifiye, wifiye bağlıysanız mobile bağlanarak deneme sağlayın.

Sunucu ile alakalı da problem yaşayabilirsiniz. Sunucu sorunlarında tek çözüm yolu beklemektedir. Yetkililer uygulama içerisinde yaşanan sorunu gidermediği sürece siz yaşamış olduğunuz sorunu gidermezsiniz. Telegram ile ilgili dosya açılmama nedenlerini detaylarıyla birlikte sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz