Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram konum atamıyorum ve gönderemiyorum diyenler için işlemlerin nereden sağlanacağına değineceğiz.

 Whatsapp’ın getirmiş olduğu yeni sözleşmesiyle birlikte tüm kullanıcılar Telegram ve BiP uygulamasına yöneldi. Whatsapp daha sonrasında kararıyla ilgili bilgilendirmeler verse de çok etkili olduğunu söylemeyeceğiz. Telegram kullanıcılar ise uygulama hakkında daha fazla bilgilere ulaşmak için araştırma içerisine girmektedir. Son zamanlarda uygulama ile ilgili en çok arama yapılan konulardan birisi de Telegram konum atamıyorum ve gönderemiyorum şeklindedir.

Günümüz çağında konum gönderme işlemleri olmazsa olmazlarımız arasında yerini almış durumdadır. Bir yere gittiğimizde ya da bir mekanı bulamadığımızda karşı taraftan konum göndermesini istemekteyiz. Böylelikle gideceğimiz yeri daha öncesinde defalarca gitmiş gibi kolayca bulabilmekteyiz. Haliyle hemen hemen uygulamaların tamamında konum gönderme seçeneklerinin olduğunu söylemek mümkündür.

Telegram konum atamıyorum ve gönderemiyorum

Telegram konum atamıyorum

Telegram konum atamıyorum diyorsanız eğer muhtemelen ilgili ayarın nerede olduğunu bilmediğinizden kaynaklı olabilir. Konumun gönderilebilmesi için ilk olarak Telegram uygulamanızı açın ve konum göndermek istediğiniz kişinin mesajlaşma alanına gelin.

Mesaj alanı açıldığında gelen sayfanın sol tarafında mandan şeklinde bir buton göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanızla birlikte açılan sayfada ‘’Konum’’ seçeneğini bulunacaktır. Konum butonuna tıkladığınızda açılan ekranda konumun karşı tarafa gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Artık konum gönderilmesini sağlamış olmanız gerekiyor. Yalnız siz konumu bu şekilde gönderiyor olmanıza rağmen karşı tarafa gitmiyorsa o halde bağlantılarınızda problem meydana gelmiş olabilir. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme gerçekleştirin. Denemenizi sağladığınızda sorun devam ediyorsa karşı tarafın bağlantılarını gözden geçirmesini isteyebilir veya başka bir arkadaşınıza konum göndermeyi deneyebilirsiniz. Hepsinde aynı sorun varsa aşağıdaki adımları gözden geçirmenizde yarar var.

Telegram konum gönderemiyorum

Telegram konum atamıyorum ve gönderemiyorum

Telegram konum gönderemiyorum problemi belirtilen ayarların sonucunda da devam ediyorsa eğer Telegram uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Uygulama geri yüklendiğinde de konum gitmemeye devam ederse sorun sunucu kaynaklı olabilir.

Başka arkadaşlarınızın da aynı problemi yaşayıp yaşamadığını öğrenebilirsiniz. En son aşamada ise Telegram yetkililerine sorunu bildirebilirsiniz. Sorun iletisi sonucunda ilgili kontrolleriniz yetkililer tarafından sağlanarak çözüm getirilecektir. Telegram ile ilgili merak ettiğiniz farklı bir konu varsa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz