Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram bildirim gelmiyor ve gözükmüyor diye araştırma sağlayanlar için neler yapılması gerektiğini konu aldık.

Son 1 hafta içerisinde yaklaşık 25 Milyon kişi tarafından telefonlara indirilen Telegram uygulamasını yükleme hızı sürekli devam etmektedir. Buna neden ise Whatsapp’ın son getirdiği gizlilik bilgilendirmesidir. Kabul etmeyenlerin uygulamayı kullanamaması durumunda kişilerde farklı platformların arayışı içerisine girmiş durumdadır. Telegrama geçiş yaptıktan sonra bazı aksaklıklarda yaşıyorsanız ilgili konuları ele alacağımızı bilmenizi isteriz. Telegram bildirim gelmiyor ve gözükmüyor sorunu için gerekenleri anlatacağız.

Uygulama şimdiden herkes tarafından sevilerek kullanımı sağlanmaktadır. Kendisiyle bile bilgilerini paylaşmayan uygulama kullanıcıları da bu konuda sevindirmektedir. Ülkemizde bir çok kişinin uygulamaya geçişi ile birlikte sorun yaşayan kullanıcı kitlesinin de sayısında artış olduğunu söyleyebiliriz. Bildirim ayarlarını yapmadıysanız eğer gelen bildirimlerle alakalı sorun yaşayabilirsiniz.

Telegram bildirim gelmiyor ve gözükmüyor

Telegram bildirim gelmiyor

Telegram bildirim gelmiyor problemi ister istemez moralinizi bozan bir durum olacaktır. Rehberinizdeki arkadaşlarınızın size göndermiş olduğu mesajlara geç cevap vermeniz karşı tarafında size tepki göstermesine neden olacaktır. Dolayısıyla bildirimlerin anlık şekilde size ulaştığını görmeniz sizi mutlu edecektir. Bizde bu mutluluğunuza katkımız olsun diye uygulamadaki bildirim ayarlarını nereden sağlayacağını araştırdık.

Daha öncesinde uygulamayı kullanan kişiler bu konuya hakim olduklarından ötürü bilmeyenler için gerekli olan işlemlerin nereden sağlanacağını adım adım aktaracağız. İlk olarak telefonunuza indirmiş olduğunuz Telegram uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirin. Telegram alanına giriş yaptığınızda gelen sayfanın alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine dokunun.

Ayarlar alanına girişinizi yapmanızla birlikte karşınıza gelen ekranda ‘’Bildirimle ve sesler’’ yazısını göreceksiniz. Bildirimler ve sesler bölümüne giriş gerçekleştirin. Açılan sayfada ‘’Mesaj bildirimleri, Grup bildirimleri, Kanal bildirimleri’’ yani isteğinize bağlı hangi bildirimlerin açılmasını istiyorsanız buradan açma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Ancak siz buradan aktif ediyor olmanıza rağmen bildirimler gelmiyorsa bu durumun nedenlerini aşağıda bildirdik.

Telegram bildirim gözükmüyor

Telegram bildirim gelmiyor ve gözükmüyor

Telegram bildirim gözükmüyor diyorsanız eğer yukarıdaki adımların haricinde telefonunuzun içerisinde de bildirim ayarlarınızı gözden geçirin. Onlar kapalı ise bundan dolayı da bildirim gelmeme problemi yaşıyor olma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Bildirimler bunlara rağmen gelmez ise sizden ricamız internet bağlantılarınızı gözden geçirmenizdir. Bağlantınız olmadığından ötürü de ayarları işleme koyamıyor olabilirsiniz. En son ihtimal ise arka planda çalışan uygulamalarınızı kapatarak deneme gerçekleştirmesi sağlamanızdır.

Önceki İçerikHuawei Ascend G740 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram bildirim gelmesin ve gönderilmesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here