Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram profil resmi ekleme koyma işlemlerini hangi alandan sağlayacağınıza değineceğiz.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın yeni getirdiği gizlilik bilgilendirmesi sonrasında kullanıcıların tamamı Telegram ve BiP messenger uygulamasına geçişlerini sağlamaktadır. Fakat çoğu kullanıcı Telegram profil resmi ekleme koyma işlemlerinin nereden ve nasıl yapıldığı konusunda bilgilendirmeye sahip olmadığı için araştırma sağladığını tespit etmiş bulunmaktayız.

Uygulama sizin bilgilerinizi kendisiyle bile paylaşmamaktadır. Yani gizliliği en üst seviyelerde tuttuğunu söyleyebiliriz. Play store ve Apple store üzerinden ücretsiz indirebildiğiniz uygulama ile ilgili daha öncesinde sizleri bilgilendirmiştik. Şimdi ise indirilen uygulama içerisinde var olan profil resminin nereden değiştirebileceğinize dair detayları adım adım paylaşacağız.

Telegram profil resmi ekleme koyma

Telegram profil resmi ekleme

Telegram profil resmi ekleme işlemlerinin sağlanabilmesi için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Kayıt bilgileriniz esnasında şayet profil resmi koymadıysanız daha sonrasında uygulamaya profil resmini kendiniz ekleyebiliyorsunuz. Tabi daha öncesinde bu işlemi sağlamadıysanız eğer doğal olarak nereden yapıldığı konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz.

İlk olarak uygulamanızın içerisine girişinizi gerçekleştirin. Ve uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine dokunun. Açılan sayfanın hemen sağ üst alanında yer almakta olan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın. Gelen sayfada bulunan ‘’Yeni fotoğraf veya video ayarla’’ seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda ‘’Galeriyi aç’’ diyerek yada kameranızda kendinizi çekip resmin görüntüsünü koyabilirsiniz.

İşlemlerin sağlamanızla beraber artık istenilen resmi profil resmi olarak eklemesini gerçekleştirebilirsiniz. Bahsedilen ayarlarınızı sorunsuz şekilde işleme koyuyor olmanıza rağmen arkadaşlarınız profilinizde hala daha bir resmin olmadığını dile getirir ise bu durumda farklı bir yol izlemeniz gerekebilir.

Telegram profil resmi koyma

Telegram profil resmi koyma

Telegram profil resmi koyma ayarlarını bahsedilen şekilde yapıyor olmanıza karşın resim görünmüyorsa işlem esnasında bağlantınız gitmiş olabilir. İnternetinizi kontrol ettikten sonra tekrar işlemleri deneyip kontrol edebilirsiniz.

Bağlantılarınızda bir problem görünmüyor ise bu durumda sizden isteğimiz uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak deneme sağlamanızdır. Telegram ile ilgili sormak istediğiniz farklı bir husus varsa bunu bize yorum alanından dile getirmeniz yeterli olacaktır. İyi gezintiler dileriz.

Telegram profil resmi ekleme koyma
Önceki İçerikWhatsapp sözleşmesini iptal etme ve edemiyorum
Sonraki İçerikTelegram profil resmi kaldırma ve kaldıramıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz