Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram bildirim gelmesin ve gönderilmesin istiyorsanız yapmanız gereken ayarların neler olduğunu gözden geçireceğiz.

Telegram kullanıcılarının sayısı son zamanlarda günden güne artış göstermektedir. Artış oldukça da ister istemez kişilerin araştırmalarında da artışların olduğunu gözlemiş bulunmaktayız. Çoğu kullanıcı Telegram bildirim gelmesin ve gönderilmesin yönünde araştırma içerisine girmektedir. Bildirimlerin sürekli gelmesinden rahatsızlık duyuyorsanız eğer ilgili ayarları uygulama içerisinde kendiniz sağlayabiliyorsunuz.

Normalde çok kolay olan işlem bilinmediğinde oldukça zor olabilmektedir. Telegram uygulamasına yeni geçtiyseniz eğer hangi ayarın nerede olduğuna dair bilgilere hakim olamayabilirsiniz. Biz de vereceğimiz bilgiler ışığında sorununuzu gidermeye yardımcı olacağız. Sizden tek isteğimiz adımları doğru bir şekilde devreye almanız olacaktır.

Telegram bildirim gelmesin ve gönderilmesin

Telegram bildirim gelmesin

Telegram bildirim gelmesin istiyorsanız yapacağınız ayarlar oldukça basittir. Çok önceden beri Telegram kullanıyorsanız ayarların nerede olduğunu muhtemelen artık çözmüşsünüzdür. Ve yeni geçen arkadaşlarınıza da bu konuda yardımcı olduğunuzdan eminiz. Lakin bilmeyen kullanıcıların arkadaşları da bu uygulamayı kullanmamışsa o zaman hemen araştırma içerisine girebilmektedir.

Sizin için gerekli olan araştırmaları tamamlamış bulunuyoruz. Vereceğimiz bilgiler ışığında işlemlerinizi tamamlamanız durumunda artık bildirim almayacaksınız. Uygulamayı Play store ve Apple store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebildiğinizden ötürü ilk olarak uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin.

Daha sonrasında ise gelen sayfanın alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine dokunun. Ayarlar kısmına girişinizi gerçekleştirmenizle birlikte gelen sayfada ‘’Bildirimler ve sesler’’ alanına tıklayın. Açılan sayfada tüm bildirim seçeneklerinizi görebileceksiniz. Hangi bildirimlerin gelmesini istemiyorsanız bu alandan işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar ben bu alana geliyorum bildirimleri kapatıyor olmama rağmen bildirimlerin hala geldiğini görüyorum demektedir. O halde böyle bir durumda nasıl bir yol izleyeceğinize bakalım.

Telegram bildirim gönderilmesin

Telegram bildirim gelmesin ve gönderilmesin

Telegram bildirim gönderilmesin diyorsanız bahsedilen ayarları belirtilen şekilde işleme koyduktan sonra internet bağlantılarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bağlantılarınızı yeniden yapılandırmaya koyduğunuzda yukarıdaki adımları işleme koyarsanız sorunsuz şekilde işlem sağlanmış olacaktır.

Bildirimlerin gelmemesi için yapmış olduğunuz ayarlar yukarıdaki adımlar neticesinde de giderilmiyor ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayarak deneme gerçekleştirmesini yapabilirsiniz. Telegram hakkında sormak istediğiniz farklı bir soru varsa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikTelegram bildirim gelmiyor ve gözükmüyor
Sonraki İçerikFacebook Gameroom yükleyemiyorum ve indiremiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here