Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend G740 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınızı adım adım ele alacağız.

Günümüz çağında artık telefonlarda yaşanan sorunları kendiniz araştırma sağlayarak giderebiliyorsunuz. Sorun donanımsal olmadığı sürece en son ihtimal sıfırlama yaparak probleminizin giderilmesini gerçekleştirebilirsiniz. Huawei Ascend G740 format atma ve sıfırlama adımları konusunda sizlere yardımcı olabilmek adına girdiğimiz araştırmalar sorununuzu gidermeye yetecektir.

Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de ayrı ayrı olacak şekilde bilgilendirmesini sağlayacağız. Vereceğimiz bilgiler ışığında problemsiz şekilde kullanımlarınızı sağlayabileceksiniz. Daha fazla uzatmadan sıfırlama aşamalarıyla ilgili nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Huawei Ascend G740 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G740 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G740 format atma ayarlarına başlamadan önce cihaz içerisindeki yedeklerin alınması bizim size tavsiyemizdir. Bu yedeklerin alınmadan işleme başlamanız sonrasında telefon açıldığında tüm bilgilerinizin silineceğini söylemekte yarar var. Yani uygulamalarınızın şifrelerini bilmiyorsanız ya da rehberi yedek etmediyseniz hepsine vedalaşabilirsiniz.

Sorun yaşamadan sıfırlama yapabilmeniz için bu bilgileri yedek almanız önemlidir. Haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Yüzdelik dilim bu oranda olması halinde problemsiz şekilde telefonunuzun sıfırlamasına başlayabilirsiniz.

Aşamalar için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunup açılan sayfa da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demenizle birlikte cihazınızın sıfırlama aşamalarını işleme koyabilirsiniz. Bahsedilen ayarlarınızı bitirmenizle birlikte sorun çözüme kavuşmuş ve problemsiz şekilde telefonunuzu kullanmaya başlayacaksınız. İlgili işlem sıfırlama yönteminin ilk aşamasıdır. İkinci aşama için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei Ascend G740 sıfırlama

Huawei Ascend G740 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Belirtilen ayarların işleme koyulması ile beraber sıfırlama aşamaları da tamamlanmış olacaktır. Merak ettiğiniz bir yer olur ise bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikDeath Stranding sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram bildirim gelmiyor ve gözükmüyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here