Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram profil resmi kaldırma ve kaldıramıyorum diyenler için gerekli olan adımları aktaracağız.

Ağustos 2013 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan uygulama yavaş yavaş popüler hale gelmektedir. Son günlerde Whatsapp’ın getirmiş olduğu gizlilik bildirimi ile beraber ülkemizde milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulama haline gelmiş durumdadır. Whatsapp en çok indirilenler arasında bir anda ani bir düşüş yaşamış durumdadır. Telegram profil resmi kaldırma ve kaldıramıyorum diyenlerin sayıları da fazla olduğu için bu konuda gerekli olan bilgilendirmeleri size sunacağız.

Normalde böyle bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer muhtemelen daha öncesinde profil resminizi eklemişsinizdir. Profil resminin ilgili uygulamaya eklemenizle beraber tekrar kaldırmak istiyorsanız ve bu işlemin nasıl olduğunu bilmiyorsanız aşamaları size adım adım paylaşarak sorununuzu hızlıca çözüme kavuşturacağız.

Telegram profil resmi kaldırma ve kaldıramıyorum

Telegram profil resmi kaldırma

Telegram profil resmi kaldırma ayarlarını devreye alabilmeniz için öncelikle hesabınıza giriş gerçekleştirmeniz gereklidir. Hesabınıza erişim işlemi yapmanızla birlikte sayfanın hemen sağ alt kısmında yer alan ‘’Ayarlar’’ sekmesine dokunun.

Sağlayacağınız ayarlarla birlikte gelen ekranda profil resminizin olduğu sayfa olacaktır. O sayfanın üst alanında yer alan ‘’Düzenle’’ ikonuna tıklayın. Sağlayacağınız ayarlarla beraber ‘’Yeni fotoğraf veya video ayarla’’ seçeneğine dokunun.

Yapacağınız işlem neticesinde daha öncesinde profil resmi eklediğiniz için sunulan seçenekler içerisinde ‘’Fotoğrafı sil’’ seçeneğini göreceksiniz. Fotoğrafı sil dediğinizde ‘’Kaldır’’ butonuna dokunmanızla birlikte fotoğrafın silinme işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Gerçekleştirilen ayarlarla beraber artık profil resmi görünmeyecektir. Lakin ben bunları yaptım ama profil resmin görünüyor diyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Telegram profil resmi kaldıramıyorum

Telegram profil resmi kaldıramıyorum

Telegram profil resmi kaldıramıyorum sorunu için var olan ayarları işleme koyuyor olmanıza karşın hala daha sorun devam ediyorsa muhtemelen işlem esnasında internet bağlantınızda bir kesinti olmuştur. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlarınızı bu doğrultuda işleme koyduğunuzda sorun giderilmez ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleme sağlamanız yeterlidir. Telegram bu birkaç gün içerisinde ülkemizde en fazla indirilen sohbet uygulaması arasında yerini alırken profil alanındaki sorununuzu bu şekilde giderebilirsiniz. Varsa eklemek ya da sormak istediğiniz bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz