Merhaba arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Samsung öngörücü yazı temizleme ve klavye geçmişi silme noktasında bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonlarımız artık bizim olmazsa olmazlarımız arasındadır. Dolayısıyla gün içerisinde, arkadaş ortamında, evde ya da iş yerimizde onlarsız hareket etmemekteyiz. Çoğu ortamlarda ise konuşmanı n yerini telefon almakta diyebiliriz. Bazen de sorunlar yaşayabilmekteyiz. Biz de bu yazımızda Samsung öngörücü yazı temizleme ve klavye geçmişi silme konusunu sizin için ele alacağız.

Normal şartlarda telefonunuzda eğer öngörücü yazı açık ise öncesinde yazmış olduğunu kelimelerin siz baş harfini yazdıktan sonra geldiğini görebilirsiniz. Birinci ya da ikinci kelimeyi yazarken bile cümlenin tamamı ekrana gelebilmektedir. Hal böyle iken işiniz kolay ve rahat bir şekilde yapılabilir. Lakin bazen bu durum farklı sonuçlara da yol açabilmektedir.

Samsung öngörücü yazı temizleme ve klavye geçmişi silme

Samsung öngörücü yazı temizleme ve klavye geçmişi silme

Samsung öngörücü yazı temizleme ayarlarını bahsettiğimiz şekilde işleme almanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan devam edebilirsiniz. Biz size hem öngörücü yazı hanesinde ne kadar kelime varsa bunların nasıl temizleneceğini hem de tek bir kelimenin nasıl silineceğine dair tüm detayları ele alacağız.

Çünkü bazı kullanıcılar tüm kelime hazinelerinin gitmesini istemeyebiliyor. Sadece belirli birkaç cümleyi nasıl sileceklerini de merak etmektedirler. Hepsini ayrı olacak şekilde ele alarak sorununuzu gidermeye yardımcı olacağız.

  • Öncelikli olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayınız.
  • Oradan da ‘’Sistem diyerek ‘’Dil ve giriş’’ bölmesine erişim gerçekleştiriniz.
  • Karşınıza gelen sayfa da ‘’Sanal klavye’’ ekranına giriş gerçekleştiriniz.
  • Gboard klavyeyi seçip ilerleyiniz.
  • Beraberinde gelen sayfada ‘’Sözlük’’ kelimesini göreceksiniz.
  • Onun üzerine dokunup ilerleyiniz.
  • ‘’Öğrenilen kelimeleri sil’’ seçeneğine dokunmanızla birlikte ne kadar öğrenilmiş kelime var ise buradan hepsi silinecektir.

Samsung  klavye geçmişi silme ayarlarını da aynı şekilde yukarıda bahsedilen ayarlar ile birlikte bitirmiş olacaksınız. Ancak siz farklı olarak tek bir kelimeyi telefonunuzun öğrenilen kelimelerinden silmek istiyorsanız samsung telefonunuzun klavye alanına gelmenizi rica ediyoruz.

Klavye alanına geldiğiniz de ise ilgili mesaj kısmına o kelimeyi yazınız. Beraberinde öğrenilen kelimeler alanında kelime geleceğinden ötürü o kelimenin üzerine gelip uzunca süre basılı tutmanızla birlikte kelimeyi kaldır şeklinde bir ibare gelecektir. Kelimeyi kaldır diyerek işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Samsung telefonunuz hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram da yazılan mesajları göremiyorum ve okuyamıyorum
Sonraki İçerikiPhone öğrenilen kelimeyi sil ve klavye geçmişini temizleme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz