Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumu bu yazımızda instagram da yazılan mesajları göremiyorum ve okuyamıyorum diyenlere özel bilgilendirmeyi kaleme almış bulunuyoruz.

İnstagram popülerliğini geçmişten bu zamana kadar hiç eskitmeden getirmiş uygulamalardan birisidir. İlk zamanları mesaj bölümünün olmaması sıkıntı olsa da bu alanda önemli gelişmelere imza atarak dm alanının en çok kullanılan uygulamalardan birisi haline gelmiş durumdadır.

Ancak her uygulama da olduğu gibi instagram uygulamasının mesaj bölmesinde de sorunların olduğunu söylemek mümkündür. Son zamanlarda çoğu kullanıcı yazılan mesajları göremediklerini ya da okuyamadıklarını dile getirmektedir. Biz de meydana gelen bu hatanın ne ile alakalı olduğunu araştırmış bulunmaktayız.

instagram da yazılan mesajları göremiyorum ve okuyamıyorum

instagram da yazılan mesajları göremiyorum ve okuyamıyorum

instagram da yazılan mesajları göremiyorum takipçileriniz ya da sizi takip etmeyenlerin size göndermiş oldukları mesajları göremiyorsanız eğer bu sorunun farklı nedenleri bulunmaktadır. Her nedene ayrı bir şekilde göz atarak problemin çözümüne ilişkin yöntemi sizinle paylaşıyor olacağız.

Öncelikle instagram hesabınızda yazılan bir mesajın karşınıza gelmemesi ile birlikte uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Güncelleme işlemi için en kolay yöntemlerden birisi uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır.

Ancak bunun öncesinde sizin uygulama giriş bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. Şayet bu bilgilere hakim değilseniz kaldırıp geri yükleme sırasında sorunlarla karşılaşma ihtimalinizin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu verdiğimiz bilgiler ışığında bilgilere hakimseniz eğer uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yapmanızla birlikte dm alanına girerek gelen mesajlarınızın görünüp görünmediğine bakabilirsiniz.

instagram da yazılan mesajları okuyamıyorum problemi için kaldırıp yeniden yükleme hatayı gidermediyse belki sorun sizle alakalı olmayabilir. Dolayısıyla farklı arkadaşlarınızın aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını öğrenmemiz gerekmektedir. Sorun var mı? Yok mu? Olduğunu öğrendikten sonra eğer problem onlarda da varsa sürücü tabanlı hata alıyorsunuz demektir.

Böyle durumlarda sizin yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Hatanın instagram yöneticileri tarafından giderilmesini beklemelisiniz. Ancak siz yine de beklemek yerine bir an önce sorunun giderilmesini istiyorsanız bir ihtimal sunucu kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız eğer yardım bölümüne girerek oradan da ‘’Bir şey çalışmıyor’’ dedikten sonra sorununuzu bildirmeniz gerekmektedir. Eklemek ya da sormak istedikleriniz var ise bize bunu yorum kısmından dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz