Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Samsung tv ses ayarlarını sıfırlama sıfırlayamıyorum diyenler için hangi yolların izlenmesi gerektiğini bildireceğiz.

Televizyon kullanımları kişiden kişiye göre değişmektedir. Herkesin evinde bütçesine göre televizyon bulunmaktadır. Samsung televizyonlarda memnun kalanlar eşlerine dostlarına bu televizyonu önerirken diğer televizyonlardan memnun kalanlar ise o televizyon markasını önermektedir. Tabi her televizyon da kendi içerisinde çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Samsung tv ses ayarlarını sıfırlama sıfırlayamıyorum ayarlarını hangi alandan ve ne şekilde yapacağınızı kontrol edeceğiz.

Televizyonunuzun ses ayarlarıyla alakalı sorun yaşamanız halinde sıfırlama metodu en doğru yöntemdir. Lakin hangi ayarların nereden sağlandığını biliyor olmanız gereklidir. Misal bir çok kullanıcı televizyonunun sıfırlama adımlarının nereden yapıldığını bilmemektedir. Biz de bunu anladığımızdan ötürü ayarların nereden yapılacağını sizin adınıza araştırmış bulunuyoruz.

Samsung tv ses ayarlarını sıfırlama sıfırlayamıyorum

Samsung tv ses ayarlarını sıfırlama sıfırlayamıyorum

Samsung tv ses ayarlarını sıfırlama ayarları için izlemeniz gereken yollardan birisi televizyon kumandasından ‘’Menü’’ yani Home tuşuna basmak olacaktır. Ardından televizyon ekranında karşınıza gelen seçeneklerin içerisinden ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin.

Ayarlar bölümüne erişim sağladığınızda ise ‘’Ses’’ yazısını göreceksiniz. Ses yazan bölmeye dokunup işlemlerinize devam edin. Beraberinde karşınıza gelen ekranda ‘’Uzman ayarları’’ yazısını göreceksiniz onun üzerine tıklayın. Gelen ekranın en altında bulunan ‘’Ses sıfırlama’’ bölümüne dokunun.

Son olarak ‘’Sıfırla’’ butonuna tıklamanız halinde ses ayarlarınızı sıfırlamış olacaksınız. Artık gelmeyen ses gelmeye başlayacaktır. Samsung televizyonunuzu bir kere kapatıp açtıktan sonra deneme yaptığınızda sorunun giderildiğini sizlerde görebilirsiniz. Olası bir durumunda sıfırlama adımı sonucunda da sesle alakalı sorun devam ederse aşağıdaki adımları işleme alabilirsiniz.

Samsung tv ses ayarlarını sıfırlayamıyorum

Samsung tv ses ayarlarını sıfırlayamıyorum yukarıdaki adımların takibi sonucunda ses ayarlarınızın sıfırlanması gereklidir. Bunları yapıyor olmanıza karşın sorun devam ediyor ise kablo bağlantılarınızı gözden geçirmenizde yarar bulunmaktadır. Kabloların birinin çıkmış olmasından ötürü bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Televizyonunuzdan gelmeyen ses için daha öncesinde hazırlamış olduğumuz makalemizi de gözden geçirebilirsiniz.

Normalde sıfırlama metodu için belirttiğimiz işlemlerin yeterli olacağını söylemek mümkündür. Samsung Televizyonunuzun garantisi devam ediyorsa yapmış olduğunuz bu ayarlar sonucunda da ses gelmemeye devam ediyorsa servise kontrol ettirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz