Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone öğrenilen kelimeyi sil ve klavye geçmişini temizleme ayarlarını ele alacağız.

iPhone ve andorid telefon kullanımları kişilerin isteğine göre değişkenlik göstermektedir. Lakin gerçek olan şu ki, günümüz teknolojisinde tuşlu telefon kullanan kişilerin sayısı günden güne en aza düşmektedir. Çünkü yeni nesil telefonlar çıktıkça akıllı telefonların maliyeti de bir o kadar azalmaktadır.

Mesajlaşma ise oldukça yaygınlaşan bir durum haline geldi diyebiliriz. Whatsapp, BiP, instagram, Facebook Messenger, Twitter derken her alanda isteğe bağlı olacak şekilde mesajlaşma yapılabilmektedir. Dolayısıyla telefonlarımızın içerisinde bulunan öğrenilen kelime geçmişi sayesinde daha hızlı bir şekilde mesaj yazabilmekteyiz.

iPhone öğrenilen kelimeyi sil ve klavye geçmişini temizleme

iPhone öğrenilen kelimeyi sil ve klavye geçmişini temizleme

iPhone öğrenilen kelimeyi sil normalde bunu isteyen biriyseniz eğer muhtemelen gelen öğrenilen kelimelerden birisinde rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz. Biz de sorununuzu kısa süre içerisinde nasıl çözüme kavuşturacağınızı en kolay yoldan ele alacağız.

  • Ayarlar bölümünü açınız.
  • Genel seçeneğini içerisine giriniz.
  •  Sayfanın en altında yer alan Sıfırla seçeneğine tıklayınız.
  •  Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçeneğini gördüyseniz eğer onu seçiniz.
  •  Güvenliğiniz için parolanızı girmeniz isteyen bir ekran gelecektir.
  •  Parolanızı girip Sözlüğü Sıfırla seçeneğine tıklayınız.

Gerçekleştireceğiniz bu işlemler sonrasında telefonunuzu kapatıp açmanızla birlikte artık klavyenizde öğrenilen tüm kelimelerin silindiğini siz de görebileceksiniz. Lakin bazı kelimeler hala daha duruyorsa o kelimelerin üzerine gelip uzunca süre basılı tutmanızla birlikte gelen sayfada kaldır demeniz yeterlidir.

iPhone klavye geçmişini temizleme ayarlarını bahsedilen şekilde işleme koyabiliyorsunuz. Olur da var olan işlemler sırasında hata alırsanız eğer bize bunu yorum bölümünden ulaştırmanız yeterli olacaktır. iPhone, Android cihazlarla ilgili merak edilen konuları ayrıntılı şekilde ele almaya devam etmekteyiz.

Bu hususta aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz yerleri bize yorum bölümünden ulaştırmanız da yarar bulunmaktadır.  Belirtilen ayarlar ışığında problem giderilmez de devam ederse bu durumda cihazdaki yedeklerinizi alarak sıfırlama yoluna gidilebilmektedir. Sıfırlamayı işleme koyduktan sonra sorun kesin giderilecektir. Telefonunuzun marka ve modeline göre değişkenlik göstermeyen bu ayarlar her daim işinize yarayacaktır.

Önceki İçerikSamsung öngörücü yazı temizleme ve klavye geçmişi silme
Sonraki İçerikNinja Simulator Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz