Paylaş

Messenger hesap ekle nerede bulma. Hesabınızda hesap ekleme gözükmüyor çıkmıyor ise neler yapmanız gerektiğini yazımızda anlatacağız.

Messenger uygulamanızda birden fazla hesap kullanmak isteyebilirsiniz. Aslında istediğiniz bu işlemin imkansız olmadığını uygulamanızın kendi içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun için hesap ekle alanına girmelisiniz. Ancak sizde Messenger hesap ekleme gözükmüyor ya da çıkmıyorsa buna neden olan etkenlerin neler olduğunu konu aldık.

Messenger uygulamanıza ekstra bir hesap eklemeniz için ilk olarak hesap ekle alanının nerede olduğunu bilmelisiniz. Eminim şuan da bunun nerede olduğunu bilsek zaten araştırma yapmazdık diyorsunuzdur. Haliyle çok fazla uzatmadan direk konuya giriyorum. Ayarlar sonrasında sizlerde artık aynı messenger üzerinden birden fazla hesabı kontrol edebileceksiniz.

Messenger hesabınıza girişinizi yaptıktan sonra sol üst köşede profil resminizi göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın. Gelen ekranda bir çok seçenek olacaktır. Bu seçeneklerin içerisinde ‘’Hesap değiştir’’ kısmına giriş yapın.

Messenger hesap ekle nerede bulma

Bu alana girişinizi yaptığınızda ise karşınıza kendi hesabınız gelecektir. Ancak hemen altında da ‘’Hesap ekle’’ yazısının olması gerekiyor. Buraya tıklamanız halinde giriş yapmanız gereken bilgilerin olduğu ekrana yönlendireceksiniz.

Messenger hesap ekleme gözükmüyor

Bilgilerinizi girip daha sonrasında tamam diyelim. Artık ikinci bir hesabı uygulamanıza eklemiş olacaksınız. Ancak çoğu kullanıcı ‘’Hesap değiştir’’ alanına giriş yaptığında burada ‘’Hesap ekle’’ kısmının kendisinde gözükmediği dile getiriyor. Buna neden olan etkenlerin neler olduğuna ise aşağıda birlikte bakacağız.

messenger hesap ekleme gözükmüyor
  • İlk olarak uygulamanızı güncel hale getirin.
  • Güncellemenizi yapabilmeniz için Play store ya da Apple store üzerinden işlem sağlayabilirsiniz.
  • Giriş bilgilerinizi biliyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Yapacağınız bu işlem uygulamanızı en güncel hale getirecektir.
  • Uygulamanızı güncelledikten sonra sorun yine devam ediyorsa farklı bir cihazdan hesabınıza giriş yapın.
  • O telefondan hesabınıza bu özelliğin gelip gelmediğini kontrol edin.
  • Yine olmaz ise telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının yanlış olmasından kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu ayarları gözden geçirin.
  • Son olarak sorun bildirisi yapın.
  • Sorun bildirisinin nereden yapıldığını bilmiyorsanız eğer sol üst alanda bulunan Profil resminize dokunun.
  • Gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırın. Alt kısımda ‘’Sorun bildir’’ yazısını göreceksiniz. Ona dokunduğunuz da ‘’Bir şey çalışmıyor’’ yazısına tıklayın. Burada sorununuzu ayrıntılı şekilde bildirin.

Messenger hesap ekle nerede bulma işlemleriyle alakalı yapmanız gerekenleri yukarıdaki adımlara göre işleme alabilirsiniz. Artık sizlerde birden fazla hesapla messenger uygulamanızı kullanabilirsiniz. Eklemek istediklerinizi yorumdan bize bildirebilirsiniz.

messenger hesap ekleme nerede
Messenger hesap ekle nerede bulma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here