Paylaş

Messenger giriş yapılan cihazları kaldırma. Hesabıma girişler silinsin kısıtlansın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Facebook messenger uygulamanızda giriş yapılan cihazları sınırlandırabilirsiniz. Bu işlem tamamen sizin elinizdedir. Ancak messenger giriş yapılan cihazları nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız çözüme yönelik işlemleri konu aldık. İşlemler sonrasında girişler silinsin ya da kısıtlansın sorununuzu da çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Instagram ve Facebook uygulamalarınızda olduğu gibi Messenger uygulamanızda da giriş yaptığınız yerleri görebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu giriş yapılan cihazları kısıtlayabilir ya da silebilirsiniz. İşlemleri daha öncesinde yapmadıysanız nereden ve nasıl yapıldığını bilmemeniz gayet normaldir.

Messenger hesabınıza girişler kısıtlansın istiyorsanız ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Facebook uygulamanıza girişinizi yaptıktan sonra Android telefonlarda sağ üstte, iPhone telefonlarınız da ise sağ alt kısımda bulunan üst üste çizgili bölüme tıklayın.

Messenger giriş yapılan cihazları kaldırma

Yaptığınız bu işlem sonrasında gelen sayfayı az bir şey aşağıya kaydırın. Burada ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ kısmına dokunun. Hemen altında açılanacak seçeneklerin içerisinden ise ‘’Ayarlar’’ kısmına girin. Bu alandan ise ‘’Güvenlik ve giriş’’ kısmına dokunun. Oradan da ‘’Giriş yaptığın yerler’’ yazısının hemen sağındaki ‘’Tümünü gör’’ alanına giriş yapın.

Messenger hesabıma girişler silinsin

Açılan ekranda Facebook ve Messenger uygulamanıza giriş yapılan cihazları göreceksiniz. Bu alanda hangi cihazdan, nerede ve hangi tarihte giriş yapılmış hepsini görebilirsiniz. Girişlerin tamamını kendi cihazlardan yapmışsanız bunları kısıtlayabilirsiniz. Hangilerinin bu alanda görünmesini istemiyorsanız hemen yanında bulunan üst üste çizgili butona dokunun.

messenger hesabıma girişler silinsin

Karşınıza gelen seçenekler içerisinden ‘’Çıkış yap’’ butonuna tıklayın. Ayarlar sonunda istemediğiniz cihazlardan çıkmış olacaksınız. Girişlerin tamamını sizin kendi cihazlardan yaptıysanız o cihazlardan da çıkmak istediklerinizi seçebilirsiniz.

Lakin buraya girdiğinizde sizin bilginiz olmayan cihazdan giriş yapılmışsa hem o cihazdan çıkış yapın. Hem de o şifrenizi anında değiştirin. Farklı bir kişi hesabınızın şifresini kırmış olabilir. Hesabınıza girişler silinsin kısıtlansın istiyorsanız yukarıdaki işlemler işinizi fazlasıyla görecektir.

Messenger giriş yapılan cihazları kaldırma işlemleriyle alakalı yapmanız gerekenleri anlattık. Artık sizlerde girişleri silebilir ya da kısıtlayabilirsiniz. Ayarlar sırasında sorunla karşılaştıysanız bizlere bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

messenger girişler kısıtlansın
Messenger giriş yapılan cihazları kaldırma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here