Paylaş

Messenger giriş yaptığım yerler nerede bulma. Hesabıma nereden giriş yapılmış ya da hangi cihazdan girilmiş bilmek istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Sosyal medya hesaplarınızın çalınmaması için eminim sizde güvenliğinize oldukça önem veriyorsunuzdur. Artık uygulamalarınızın tamamında giriş yaptığınız yerleri görebiliyorsunuz. Messenger uygulamanızda giriş yaptığınız yerler nerede bulmak istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini konu aldık.

Facebook uygulamanızın mesajlaşma uygulaması olan Messenger hesabınıza hangi cihazdan girilmiş ya da nereden giriş yapılmış bunları bilmek istemek en doğal hakkınızdır. Ancak bu bilgileri nereden göreceğinizi bilmemek ise sizi sıkıntıya koyacaktır. Böyle bir sıkıntıya düşmemeniz içinde gerekli araştırmalarınızı bitirmiş bulunuyoruz.

Gerçekleştireceğimiz işlem aşamalarıyla birlikte sorununuz kısa süre içerisinde çözüme kavuşmuş olacaktır. Bu sayede sizden habersiz biri hesabınıza giriş yapmışsa o oturumdan çıkış sağlayabilirsiniz. Haliyle hesabınızı daha güvenli hale getirmiş olacaksınız.

Messenger giriş yaptığım yerler nerede bulma

Gireceğiniz alanda sizin olmayan bir cihazdan giriş yapıldığını gördüyseniz eğer anında şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Ve uygulamanızda ki güvenlik adımlarını da daha da yüksek hale getirmelisiniz. Şimdi bu işlemlerin nereden ve nasıl yapacağınızı anlatmaya başlayalım.

Messenger hangi cihazdan girilmiş

Giriş yaptığınız yerleri görebilmeniz için Facebook uygulamanıza giriş yapın. Uygulamanıza girişinizi yaptıktan sonra Android telefon kullanıyorsanız sağ üst köşede, iPhone telefon kullanıyorsanız sağ alt köşede üst üste çizgili bölüme tıklayın.

Oradan da ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ alanına girin. Hemen altında ‘’Ayarlar’’ yazısını görüp onun üzerine dokunun. Diğer kalan işlemleriniz için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

messenger hangi cihazdan girilmiş
  • Ayarlar alanına giriş yaptığınızda sayfayı az bir şey aşağıya doğru kaydırın.
  • ‘’Güvenlik ve giriş’’ yazan bölüme girin.
  • Açılan ekranda ‘’Giriş yaptığın yerler’’ bölümüne tıklayın.
  • Burada Facebook ve Messenger uygulamanıza giriş yaptığınız yerleri ve cihazları göreceksiniz.
  • Messenger uygulamanıza hangi cihazdan ne zaman ve nereden giriş yapılmış bunları görebilirsiniz.
  • Size ait olmayan bir çıkış gördüğünüz an hemen sağ tarafta bulunan üst üste (…) çizgili bölüme dokunun.
  • ‘’Çıkış yap’’ demeniz halinde o cihazdan çıkış yapacaktır.
  • Bunun devamında ise hemen messsenger uygulamanızın şifre bilgilerini değiştirin.
  • Böylelikle hem dışarıdan giren bir girişi engellemiş olacaksınız. Hem de tekrar girmesinin önüne geçmiş olacaksınız.
  • Messenger giriş yaptığınız yerleri izleyeceğiniz bu yolla göremiyorsanız bu durumda uygulamanızı güncel hale getirin.

Messenger giriş yaptığım yerler nerede bulma işlemleri için neler yapmanız gerektiğini anlattık. Siz de artık girişleri kontrol edebilirsiniz. İşlem sırasında takıldığınız yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

messenger nereden giriş yapılmış
Messenger giriş yaptığım yerler nerede bulma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here