Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone mail adresi ekleme ve kurulumu adımlarını nereden sağlayacağınızı ele aldık.

Mail adreslerimizin bizim için önemlidir. Telefonun mağaza alanına erişim sağlanabilmesi ve bu alandan ilerleme sağlanabilmesi için gerekse de özel işlemlerimiz içinde bizlere lazım olmaktadır. iPhone mail adresi ekleme ve kurulumu yönünde ilgili aşamaların devreye alınabilmesi adına gereken bilgileri sizinle paylaşacağız.

  • iPhone telefonlarında mail adresi kurulumlarının yeri değiştiğinden ötürü çoğu kullanıcı bu alanı bulmakta zorlanmaktadır.
  • Getirilen güncellemeler öncesinde ‘’Parolalar ve hesaplar’’ alına girip hesap ekle alanından işlem sağlarken artık bu alandan işlem sağlanmıyor.
  • Dolayısıyla gerçekleştirilecek olan işlemlerin hangi alandan devreye konulacağına beraber göz gezdireceğiz.

iPhone mail adresi ekleme ve kurulumu

iPhone mail adresi ekleme

iPhone mail adresi ekleme ayarlarınız için öncelikle telefonunuzun içerisinden ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriniz. Ayarlar bölmesine girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfada ‘’Mail’’ yazan bölüme giriş sağlayın. Buraya girişinizi yapmanızla birlikte ‘’Hesaplar’’ alanının orta kısımda olduğunu görebilirsiniz.

Onun üzerine tıklayıp işlemlerimizin devamını sağlıyoruz. Açılacak olan sayfada ‘’Hesap ekle’’ yerine tıklayıp oradan da ‘’Google’’ yazan bölüme giriş sağlayın. Yapılacak işlem aşamaları sonucunda gmail hesabınızı bu alana parolanızla birlikte girelim.

Beraberinde ‘’Kaydet’’ demeniz durumunda artık mail adresinizi telefonunuza sorunsuz şekilde eklemiş olacaksınız. iPhone telefonunuza eklediğiniz mail adresinizle birlikte artık mailinize gelen bilgilerini sorunsuz şekilde kontrol altında tutabilirsiniz.

iPhone mail adresi kurulumu sonrasında takıldığınız yerler olur ise bize bunu iletebilirsiniz. Normalde kurulumları bizim size belirttiğimiz şekilde işleme alabileceğinizi bildirmekte yarar var. Ancak olur da bağlantınızın kesik olması ya da farklı diğer nedenlerden ötürü sorunlar oluşabilmektedir. Bunların önüne geçilebilmesi için ise bağlantılarınızı kontrol ederek işlem sağlamanız gerekmektedir.

Belirtilen tüm işlemleriniz neticesinde bağlantılarınızı kontrol ederek aşamaları yukarıdaki şekilde sağlarsanız en ufak bir sorun yaşamazsınız. Ekstra ikinci mailin de eklemesini sağlayıp aynı alanda kontrol etmeniz mümkündür. Mail adresi ekleme aşamalarınız sırasında aklınıza takılan bir soru işareti olur ise bize bunu yorum kısmından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

iPhone mail adresi kurulumu
iPhone
iPhone mail adresi ekleme ve kurulumu
Önceki İçerikXiaomi Redmi 6 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikYAAY çıkış yapma ve oturumu kapatma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz