Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 6 format atma ve sıfırlama aşamaları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefonunuzda meydana gelen yavaşlık ve donma problemlerinin önüne geçilebilmesi için yapmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Onların işleme alınması sonrasında probleminizi sorunsuz şekilde giderebilirsiniz. Xiaomi Redmi 6 format atma ve sıfırlama yöntemi de sorunun giderilmesine bire bir etki etmektedir.

  • Telefonunuzun içerisinde meydana gelmiş olan arıza donanımsal değilse sorununuzu kısa süre içerisinde giderebilirsiniz.
  • Sıfırlama cihazınızı fabrika ayarlarına geri göndereceği için sorununuzda bu yöntemle ile çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Ayarlarınız için size lazım gelen bilgilerin neler olduğuna beraber kontrol edeceğiz.

Xiaomi Redmi 6 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 6 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 6 format atma ayarı için öncelikli olarak cihazın yedeklerini almalısınız. Bunları alırken rehber yedeklemesini de unutmayınız. Rehberinizin yedeklemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Yedeklerinizi alırken cihazınızın şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. Harici durumunda sorunlarla karşılaşma durumunuz olabilir. Verilen bilgileri göz önünde bulundurduğunuzda artık sıfırlamanıza başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına girerek oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriniz.
  • Gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına girip ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Verilen bilgiler doğrultusunda telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemini bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları devreye koyabilirsiniz.

Xiaomi Redmi 6 sıfırlama

Xiaomi Redmi 6 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikKnockout City sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikiPhone mail adresi ekleme ve kurulumu
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here