Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda internet Explorer sık kullanılanlara ekleme nerede diye merak edenler için gerekenleri ele aldık.

Tarayıcı kullanımı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla siz internet Explorer tarayıcısı kullanıyorsanız eğer muhtemelen bu özelliğin nerede olduğuna dair bir araştırma içerisine girmişsinizdir. Biz de size hazırlamış olduğumuz yazımızda internet Explorer sık kullanılanlara ekleme nerede olduğuna dair bilgilendirme vereceğiz.

Verdiğimiz bilgiler ışığında siz de artık sık kullanılanlar sekmesinin nerede olduğuna dair tüm detaylara çok rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz. Hemen hemen tüm kurumlarda internet Explorer tarayıcısının aktif bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz.

internet Explorer sık kullanılanlara ekleme nerede

internet Explorer sık kullanılanlara ekleme nerede

internet Explorer sık kullanılanlar nerede adı altında bir araştırma içerisine girdiyseniz eğer bu noktada doğru yerde olduğunuzun bilgisini sizinle paylaşmamızda fayda bulunmaktadır. İşlemler için öncelikli olarak tarayıcınızın içerisine girişinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Normalde tarayıcınızı açtığınızda alt tarafında ‘’Dosya, düzen, görünüm ve sık kullanılanlar’’ adı altında seçenek belirmesi gerekiyor. Şayet bu seçenek belirmiyor ise www.google.com.tr yazan arama satırının hemen altındaki boş satıra fare ile gelerek sağ tıklayınız.

İlgili alana sağ tıklamanızla birlikte gelen sayfa içerisinde ‘’Menü çubuğu’’ sekmesini göreceksiniz. Onun tikli olmadığından dolayı alt satırda seçenekleri göremiyorsunuz demektir. İlgili butonu tikli hale getirmenizde yarar bulunmaktadır. Daha sonrasında alt kısımda ‘’Sık kullanılanlar’’ adı altında bir seçeneğin geldiğini görmüş olacaksınız.

internet Explorer sık kullanılanlara ekleme ayarını artık daha rahat bir şekilde sağlayabileceğinizi belirtmemizde yarar bulunmaktadır. Tek yapılması gereken sık kullanılanlara eklemek istediğiniz sayfayı açmanızdır. Var olan sayfayı açmanızla birlikte alt tarafta bulunan ‘’Sık kullanılanlar’’ sekmesine tıklayınız.

Devamında ise yine alt katmanda bulunan ‘’Sık kullanılanlar çubuğuna ekle’’ seçeneğine dokunmanızda fayda bulunmaktadır. Böylelikle sık kullanılanlara ekleme işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Artık internet Explorer tarayıcınızı her kapatıp açtığınızda sık kullanılanlar alanına eklemiş olduğunuz sayfa otomatik olarak açılmış olacaktır. Tarayıcınız içerisinde merak ettiğiniz ya da takıldığınız diğer konular olur ise bize bunu yorum bölümünden dile getirmenizle birlikte gereken bilgileri sizinle paylaşıyor olacağımızı bilmenizi isteriz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikAsus Zenfone Max pro M1 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikWindows 10 internet Explorer varsayılan tarayıcı yapma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz