Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda internet Explorer sıfırlama ve sıfırlayamıyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Bilgisayarımızda kullanım gerçekleştirmiş olduğumuz tarayıcılar isteğe bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Kimi kullanıcılar Google Chrome, Mozilla tercih ederken kimi kullanıcı da Edge ya da internet Explorer tarayıcısını tercih etmektedir. internet Explorer sıfırlama ve sıfırlayamıyorum diyenlere özel aşamalardan bahsedeceğiz.

İnternet Explorer tarayıcısını kurumların daha sık kullandığını söyleyebiliriz. Her ne kadar Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda EDGE zorunlu olarak tutulsa da bu bağlamda internet Explorer olmazsa olmazlar arasındadır. Çünkü genel bir server üzerinden bu ağ yapılandırmasına bağlı olacak şekilde hareket edilmektedir.

internet Explorer sıfırlama ve sıfırlayamıyorum

internet Explorer sıfırlama

internet Explorer sıfırlama öncesinde bu işlemin neden tercih edilmesi gerektiğine de değineceğiz. Öncelikle tarayıcınızdan bir işlem yaptığınız esnada hatalarla karşılaşma durumunuz oldukça yüksektir. Yani örneğin her zaman girdiğiniz bir sayfaya artık giremiyor ya da bağlantınızla ilgili bir hata veriyorsa buna dur demek sıfırlama yöntemiyle olmaktadır.

Sıfırlama ayarlarına ilişkin işlemleri de sizin için araştırarak en kolay yöntem üzerinden ayarlarınızı sağlayacağımızı da bilmenizi isteriz. İlk olarak bilgisayarınızdan internet Explorer sayfasına girişinizi gerçekleştiriniz.

Buraya girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sağ üst alanında bulunan döner ikonlu bir seçenek belirecektir. Ayar sekmesidir. Onun üzerine tıklamanızla birlikte gelen sayfada ‘’İnternet seçenekleri’’ kısmına girişinizi gerçekleştirmelisiniz. İnternet seçenekleri alanına girdikten sonra da ‘’Gelişmiş’’ bölümüne erişim sağlayınız.

internet Explorer sıfırlayamıyorum sorununa ilişkin işlemlerinizi artık gerçekleştirmenize çok az kaldı diyebiliriz. Gelen sayfada ‘’Sıfırla’’ seçeneğini alt kısımda görebilirsiniz. Sıfırla demenizle birlikte internet Explorer tarayıcınızın sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Var olan ayarlar neticesinde cihazınızı yeniden başlatmanız istenecektir.

İlgili ayarlar sonrasında bilgisayar yeniden başlatıldığında internet Explorer tarayıcınız sıfırlanmış olacaktır. Tarayıcı ile alakalı sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir problem olursa da bunu bize yorum bölmesinden dile getirmeniz yeterlidir. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz. Kullanmakta olduğunuz tarayıcı ile alakalı bilgiler vermeye devam edeceğimizden dolayı bizi takipte kalmayı unutmayınız.

internet Explorer sıfırlama ve sıfırlayamıyorum
Önceki İçerikAsus Zenfone Max pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinstagram sessize alınan hesabı açma ve açamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz