Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Asus Zenfone Max pro M1 format atma ve sıfırlama işlemleri konusunda yardımcı olacağız.

Akıllı telefonlarda meydana gelen yavaşlamalar sonucunda çoğu kullanıcı mağduriyet yaşadığını iletmektedir. Yaşanan bu sorunun önüne geçilebilmesi için sizin adınıza gerekli araştırmaları sağlamış bulunuyoruz. Ve aynı zamanda Asus Zenfone Max pro M1 format atma ve sıfırlama adımları konusunda da sizi bilgilendireceğiz.

  • Vereceğimiz bilgiler ışığında probleminizi çok kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz.
  • Eminim ki var olan ayarlar sonucunda sorununuzu gidermiş ve cihazınız ise sıfırlanmış olacaktır.

Asus Zenfone Max pro M1 format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone Max pro M1 format atma ve sıfırlama

Asus Zenfone Max pro M1 format atma konusunda sorun yaşıyorsanız eğer ilk olarak cihazınızdaki yedeklerinizi almalısınız. Yedeklerinizi almanızla birlikte geriye kalan işlemler ise oldukça basittir. Sizden tek isteğimiz verdiğimiz bilgileri doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır.

Yedek haricinde telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Yüzdelik dilimi bu şekilde ayarladıysanız eğer artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girişinizi gerçekleştiriniz.
  • Daha sonrasında da  ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokununuz.
  • Açılan sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ ve son olarak ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Verilen ayarları bahsedilen şekilde işleme koyduğunuzda geriye kalan işlemleri ise aşağıdaki şekilde devreye koyabilirsiniz. İkinci aşama için adımları takip ediniz.

Asus Zenfone Max pro M1 sıfırlama

Asus Zenfone Max pro M1 sıfırlama işlemleri için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data/facktroy reset’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber ’Reboot system now’’ seçip açma power tuşuna basılı tutarak işlemlerinizi bitiriyorsunuz.

Artık telefonunuzun sıfırlama işlemleri başlatılmış olacağından ayarlarınızda da sona yaklaşmış olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler sağlıklı günler dileriz.

Önceki İçerikAsus Zenfone Lite L1 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinternet Explorer sık kullanılanlara ekleme nerede
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz