Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Windows 10 internet Explorer varsayılan tarayıcı yapma ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız eğer bu hususta kullanmakta olduğunuz tarayıcılarınız isteğinize bağlı olacak şekilde değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla bu değişkenlikle beraber işletim sisteminizde size bağlı bir tarayıcı olsun istiyorsanız ayarlamak sizin elinizdedir. Windows 10 internet Explorer varsayılan tarayıcı yapma konusunda bilgilendireceğiz.

Normal şartlarda varsayılan tarayıcı yapmanın haricinde Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda kullandığınız programlar arasında da varsayılanı bu şekilde ayarlamak istiyorsanız ilgili detayları sizinle paylaşıyor olacağız.

Windows 10 internet Explorer varsayılan tarayıcı yapma

Windows 10

Windows 10 internet Explorer varsayılan yapma konusuna değinecek olursak eğer ilk önce varsayılan olarak kullanım yapılabilmesi için tarayıcınızı açınız. Tarayıcınız zaten Windows 10 işletim sistemine yüklü olarak gelmektedir. Yüklü gelen tarayıcınız masaüstü ekranında görünmüyorsa eğer onu da getirebilmeniz oldukça basittir.

Öncelikli olarak Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan arama satırı kısmına geliniz. İlgili alana geldiğinizde buradaki arama satırı bölmesine internet Explorer yazdığınızda tarayıcınızın geldiğini görebilirsiniz. Gelen tarayıcınızın üzerine dokunup açınız. Ardından da görev çubuğuna sabitleme işlemini gerçekleştiriniz.

Tüm bu belirtilen ayarları işleme koyduktan sonra artık geriye kalan işlemlerinize devam edebiliriz. İlk olarak bilgisayarınızın ayarlar bölmesine gelmeniz gereklidir. Windows 10 kullandığınızdan dolayı buraya gelmenizin en kolay yöntemlerinden birisi Windows tuşuyla beraber I Harfine basmak olacaktır. Bu sayede ‘’Ayarlar’’ sayfası karşınız gelmiş olacaktır.

internet Explorer varsayılan tarayıcı yapma işlemlerinizin devamında gelen ekranda ‘’Uygulamalar’’ seçeneğine dokununuz. Uygulamalar bölmesine dokunmanızla birlikte sol tarafınızda ‘’Varsayılan uygulamalar’’ seçeneğini görmüş olacaksınız. Onun üzerine tıkladığınızda açılan sayfayı hafif bir şekilde aşağıya doğru kaydırınız.

Gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ‘’Web tarayıcısı’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Burada hangi tarayıcı olduğuna bakmaksızın üzerine dokununuz. Ve bir sonraki ekranda artık sizin seçmek istediğiniz tarayıcılar gelecektir. İnternet Explorer tarayıcısını siz ana tarayıcı olarak görmek istediğinizden dolayı gelen seçenekler arasında ilgili tarayıcıyı seçip işlem sağlayabilirsiniz. Varsa sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer bize bunu yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 internet Explorer
Windows 10 internet Explorer varsayılan yapma
Windows 10 internet Explorer varsayılan tarayıcı yapma
Önceki İçerikinternet Explorer sık kullanılanlara ekleme nerede
Sonraki İçerikWindows 10 görev çubuğu çalışmıyor ve başlat menüsü açılmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here