Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram’da youtube videosu paylaşma ve yükleme ayarlarını yapılacağını ele aldık.

Sosyal medyaya ilgi oldukça fazlayken video paylaşım merkezi olan Youtube uygulamasına da ilginin bir o kadar fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu alana milyarlarca para harcandığını ve bir emek verildiğini de söylemek mümkündür. instagram’da youtube videosu paylaşma ve yükleme aşamasının nasıl olacağının bilgisini vereceğiz.

Youtube videosunun daha fazla kitleye ulaşabilmesi için instagram’daki takipçilerinizle paylaşmak isteyebilirsiniz. Daha öncesinde böyle bir işlem yapmadıysanız eğer işlemin nereden yapıldığını bilmiyor olmanız gayet normal bir durumdur.

instagram’da youtube videosu paylaşma ve yükleme

instagram’da youtube videosu paylaşma

instagram’da youtube videosu paylaşma aşamalarını iki farklı yöntem ile sağlayabilmeniz mümkündür. Biz ise bu iki farklı yöntem konusunda sizi bilgilendireceğiz. Normalde direk olarak paylaşım yapılamayacağı konusunda bilgi vermemiz mümkündür.

Dolayısıyla üçüncü parti uygulamalarından yararlanmanız gerekebilir. İlk olarak instagram uygulamasında paylaşım sağlanabilmeniz adına ‘’Youtube’’ videonuzu bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Telefonunuzun direk olarak videonun indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Daha sonrasında Whatsapp ve messenger uygulamaları üzerinden kendinize atmanız gerekecektir.

Daha sonrasında Google arama motoruna Youtube video indirme yaptığınızda MP4 formatını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ki zaten siz aram motoruna yazdığınızda karşınıza binlerce indirme sitesi gelecektir. Öncesinde indirmiş olduğunuz bir yer var ise onu bilgisayarınıza indirip işlem sağlayabilirsiniz.

instagram’da youtube videosu yükleme

instagram’da youtube videosu yükleme işlemi için format MP4 formatı olmazsa eğer destek vermediğinden dolayı işlem yapmanız da zorlanacaktır. Daha sonrasında ise düzenleme yapmanız gerekecektir. İnstagram hesabınızda videoyu yükleme sağladığınız sırada filtreleme yaparak paylaşabilirsiniz.

İnstagram videosunu düzenledikten sonra artık paylaşım yapabileceksiniz. Aslında bu işlem sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Oldukça basit olmasına rağmen destekleyen telefonunuz yok ise işleminiz biraz daha zor hale gelebilmektedir. İlgili ayarlar esnasında sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

instagram’da youtube videosu yükleme

Biz instagram hakkındaki bilgileri sizinle paylaşmaya devam etmekteyiz. Siz merak ettiğiniz konuları bize bildirdikçe biz de gereken aşamaları sizinle aktaracağız. Muhakkak yaşadığınız sorunları bize yorumdan ulaştırmanız gerekmektedir.

Önceki İçerikXiaomi Redmi 5 Plus format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikYAAY doğum tarihi değiştirme ve ekleme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz