Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 5 Plus format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuz telefonunuzda oluşan teknik sorunların giderilebilmesi için en son aşama sıfırlamadır. Sıfırlama işlemlerinizin doğru bir şekilde işleme konulabilmesi adına ise gerekenleri sizinle paylaşıyor olacağız. Xiaomi Redmi 5 Plus format atma ve sıfırlama ayarlarınızı nasıl işleme koyacağınıza bakacağız.

  • Sıfırlamanın devreye alınabilmesi için yapmanız gerekenler neler aşamalı şekilde aktaracağız.
  • Sizden tek isteğimiz ise adımları doğru bir şekilde devreye koymanız gerekmektedir.

Xiaomi Redmi 5 Plus format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 5 Plus format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 5 Plus format atma ayarlarınız için telefonunuzun yedeklerini almanızı tavsiye ediyoruz. Telefon yedeklerinizi almanızla birlikte artık sıfırlama aşamalarına başlamanızda bir problem bulunmamaktadır. Rehber yedeğini de almayı unutmayın.

Rehberin yedeğini ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasını indirerek alabilirsiniz. Keza bunları alırken aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının %70 Ve üzerinde olmasına dikkat etmenizi de öneriyoruz.

  • Ben her şeyi hazır hale getirdim diyorsanız geriye bir tek sıfırlama kalmaktadır.
  • Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriniz ve sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Belirtilen ayarları bitirdiğiniz artık sorun kalmayacaktır. İkinci sıfırlama yöntemi için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 5 Plus sıfırlama

Xiaomi Redmi 5 Plus sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikSpacebase Startopia sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikinstagram’da youtube videosu paylaşma ve yükleme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here