Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram sesli mesajı duyamıyorum titreyip duruyor sorununa çözüm için gerekenleri ele aldık.

İnstagram uygulamasında DM alanı sonradan gelse de şuanda en çok kullanılan uygulamalardan birisi haline geldi diyebiliriz. İlk zamanlarda fazla bilinmese de getirilen yeniliklerle birlikte daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. İnstagram sesli mesajı duyamıyorum titreyip duruyor sorununa yönelik gerekli olan verileri sizinle paylaşıyor olacağız.

  • İnstagram hesabınızda gereken verilerinizin kontrollerini yapıyor ve gelen sesli mesajı açtığınızda ses yerine titreşim geliyorsa muhtemelen telefonunuz sessizde ve titreşim modundadır.
  • Bu durumun önüne geçebilmeniz için hemen titreşim modunda olan telefonunuzu aktif duruma getirmenizi yani sesli bir duruma getirmenizi ve aynı zamanda titreşim modunu da kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

instagram sesli mesajı duyamıyorum titreyip duruyor

instagram sesli mesajı duyamıyorum titreyip duruyor

instagram sesli mesajı duyamıyorum problemi ile ilgili yukarıda bahsedilen ayarlarınızı işleme koyduktan sonra hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda farklı bir problem yaşıyorsunuz demektir. Dolayısıyla izlenecek çözüm yolları da farklılaşmaktadır.

Her çözüm yöntemini sizlere bildireceğiz ki kısa süre içerisinde sorunu giderebilesiniz. İlk olarak telefonunuzdan uygulamanızı kaldırmanızı ve tekrar geri yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Yaptığınız bu ayarlarla birlikte sorun giderilmiş olması gereklidir. Giderilmiyorsa aşağıdaki adımları takip etmenizde fayda bulunmaktadır.

  • Genel itibariyle Android işletim sistemli telefonlarda meydana gelen bir arıza olmasından ötürü Android işletim sistemli telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına erişim yapınız.
  • Beraberinde ise ‘’Uygulamalar’’ bölümün içerisine erişim yapınız
  • Yapılacak işlem aşamaları sonrasında ‘’Whatsapp’’ bölmesine giriniz.
  • Gerçekleştirilen bu işlem aşamaları sonucunda gelen ekranda ‘’Medya oynatıcıları’’ yazan bir kısım göreceksiniz.
  • Belirtilen alana giriş yapmanızla birlikte tüm işlem aşamaları bitmiş olacaktır. Ses kaydını tekrar dinlediğinizde sorunun kalmadığını görebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

instagram sesli mesaj titreyip duruyor diye üzülüp kahrolmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Haliyle gerçekleştirilen ayarlarınız netice vermiş olması gerekiyor. Ancak sorun giderilmemiş ve siz hala daha aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız bu durumda telefon yedeğinizi alarak cihazın sıfırlanmasını talep ediyoruz.

Cihaz sıfırlama işlemlerinizi var olan ayarlar neticesinde giderebilecek ve sorununuzu çözüme kavuşturabileceksiniz. Olur da bahsedilen işlemler sonuçsuz kalır ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. En son ihtimal ise sorunu instagram yöneticilerine bildirmeniz gereklidir. Ardından yöneticiler tarafından gerekli kontroller yapılıp tarafınıza geri dönüş gerçekleştirilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz