Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram reels istemediğim videolar geliyor ve gelmesin isteyenler için ayarları konu aldık.

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından birisi olan İnstagram’a yeni getirilen Reels özelliği herkes tarafından kullanılmaya başlanmış durumdadır. Reels video özelliği Tik tok uygulamasına rakip olarak geliştirilmiştir.  instagram reels istemediğim videolar geliyor ve gelmesin istiyorsanız çözüme yönelik bilgileri ele alacağız.

İnstagram’da daha fazla zaman geçirmeniz adına geliştirilen bu sistemde gelen videolardan rahatsızlık duyduğunuz anlarda olabilmektedir. Buradaki algoritma tamamen sizin izlediğiniz video içeriklerine bağlı olacak şekilde ilerlemektedir. Dolayısıyla gelmesini istemediğiniz görselleri belirlemek sizin elinizde olan bir işlemdir.

instagram reels istemediğim videolar geliyor ve gelmesin

instagram reels istemediğim videolar geliyor ve gelmesin

instagram reels istemediğim videolar geliyor diyorsanız eğer buradaki düzenlemeyi kendiniz yapabilirsiniz. Nasıl bir düzenleme yapabilirim şeklinde soru yöneltmeniz de gayet normaldir. Aslında olay keşfet alanında olduğu gibi ilerlemektedir. Keşfet bölümünde de size uygun olacak şekilde ilerleme sağlanmaktadır.

Örneğin bu alana da istemediğiniz içerikler gelmeye başlayabilir. Dolayısıyla bu alana uygulamış olduğumuz politikayı aynı şekilde reels alanına da uygulamanız gerekmektedir. Şimdi isterseniz nasıl bir yol izleyeceğiniz yönelik aşamaları birlikte gözden geçirelim.

İlk olarak telefonunuzdan instagram uygulamasının içerisine giriş sağlayın. Uygulamaya girişinizi sağlamanızla birlikte gelen sayfada bulunan ‘’Reels’’ alanına geliniz. Geldiğiniz ekranda videolar artık üste çekerek karşınızda olacaktır. İçeriklerini beğenmediğiniz ya da gelmesini istemediğiniz videolar gelir ise bu durumda hemen videonun yanında yer alan (…) noktalı bölmeye dokunun. Buraya dokunmanızla birlikte karşınıza gelen sayfada ‘’İlgilenmiyorum’’ seçeneğini görmüş olacaksınız. İlgilenmiyorum butonuna tıklamanız gerekmektedir.

instagram reels istemediğim videolar gelmesin istediğiniz içerikleri bu şekilde düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Bir sonraki videoda da aynı şeyi yaptığınızda uygulamayı kapatıp yeniden açtığınızda buradaki alan düzenlenmiş olacaktır. Ve bu sayede sorunsuz şekilde kullanımlarınıza devam edebileceksiniz.

Oldu ki diyelim sorun devam etti ve içerikler gelmeye başladı. Bu durumda uygulama şifre bilgilerini biliyorsanız platformu kaldırıp yeniden yüklemenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Yine düzelmezse sorun bildir alanından sorunu ilgili yetkililere bildirmenizde yarar bulunmaktadır. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikXiaomi Redmi Y1 Lite format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikFacebook watch istemediğim videolar çıkıyor ve çıkmasın
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here