Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi Y1 Lite format atma ve sıfırlama ayarları noktasında sizi bilgilendireceğiz.

Telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamalardan ötürü ya da gezinti yaptığınız sitelerden dolayı donmalar ya da kasmalar meydana gelebilmektedir. Bunun için en iyi çözüm yolu güzel bir sıfırlamadan geçmektedir. Xiaomi Redmi Y1 Lite format atma ve sıfırlama işlemleri için sizi bilgilendireceğiz.

  • Yaptığımız araştırmalar noktasında telefonunuzun iki ayrı sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Her iki yöntem içinde sizi bilgilendirerek çözümü gerçekleştireceğiz.

Xiaomi Redmi Y1 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Y1 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Y1 Lite format atma ayarı öncesinde yedeklerinizin alınması gerekmektedir. Yedek almadan başlayacağınız sıfırlama sizin sorun yaşamanıza neden olacaktır. Rehber yedeklemesi için yapmanız gereken ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanmaktır.

Rehberin ve diğer yedeklerin alınması ile beraber geriye kalan işlem ise telefonunun şarj oranının %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Oran bunun altında olursa sorun yaşarsınız.

  • İşlemleri için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriniz.
  • Devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir.
  • Beraberinde son olarak ‘’Her şeyi sil’’ demelisiniz.

İlk sıfırlama yöntemi bu şekilde bitmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Y1 Lite sıfırlama

Xiaomi Redmi Y1 Lite sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi 5 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinstagram reels istemediğim videolar geliyor ve gelmesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here