Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram hesabıma gizliden bakılmasın ve girilmesin isteyenlere özel araştırmaları paylaşacağız.

Çoğu kullanıcı hesaplarının gizli tutuluyor olmasına rağmen başka kişilerin hesaplarına girip kendi fotoğraflarını kullandıklarını dile getirmektedir. Normalde bu durumun yaşanması sonrasında fark edilmesi de uzun zaman alan durumlardan birisidir. instagram hesabıma gizliden bakılmasın ve girilmesin istiyorsanız çözümü ele alacağız.

Normalde böyle durumlarda çözüm olarak ilk yapmanız gereken işlemlerden birisi kesinlikle üçüncü şahıs uygulamalara izin vermemeniz olacaktır. Takipçi artırma, beğeni kasma, videoların fazla izlenmesi ve keşfet alanına düşme gibi bilgilendirmeler üzerine farklı uygulamalara izin verilmemesi alacağınız önlemlerin başında gelmektedir.

instagram hesabıma gizliden bakılmasın ve girilmesin

instagram hesabıma gizliden bakılmasın

instagram hesabıma gizliden bakılmasın sorununun cevabını aslında yukarıda sizinle paylaşmış bulunmaktayız. Verdiğimiz bilgilere dikkat etmeniz halinde başka birilerinin hesabınıza girip fotoğraflarınızı ya da video içeriklerini kontrol etme gibi bir durumu söz konusu değildir.

Eğer hesabınız gizli ancak gelen tüm takip isteklerini kabul ediyorsanız bu da sizin için bir problemdir. Neden problem olsun diye sorabilirsiniz. Nedeni oldukça açıktır. Çünkü siz tanımadığınız birinin isteğini kabul ederseniz o kişinin niyeti iyi olmayabilir. Sizi rahatsız edebilir ya da paylaşımlarınızı alarak farklı yerde kullanabilirler.

Tanımadığınız istekleri kabul etmediğinizi söylüyorsanız bu durumda hesabınızın gizli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bundan emin olabilmeniz için ise kontrollerinizi sağlamalısınız. İlk olarak telefonunuzdan instagram uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirin. Uygulamaya girmenizle birlikte gelen sayfada ayarlar bölümüne giriş yapın. Oradan da ‘’Gizlilik’’ alanına giriniz. Açılan ekranda ‘’Gizli hesap’’ adı altında bir pencere ekranını göreceksiniz. Konumun kapalı olduğundan emin olunuz.

instagram hesabıma gizliden girilmesin sorunu için üst tarafta verdiğimiz üçüncü parti yazılımlarına daha öncesinden bilmeden dahi izin verdiyseniz bu izinleri kaldırmanız gerekmektedir. İzinlerin nasıl kaldırılacağı konusunda en ufak bir fikre sahip değilseniz eğer bununda çözümü elbette ki bulunmaktadır.

İlk olarak instagram uygulamasında telefonunuzdan değil bilgisayarınızdan giriş gerçekleştirin. Girişinizi yapmış olduğunuz hesap üzerinden gereken ayarları işleme almanız için de ‘’İzin verilenler’’ alanına girerek izin verdiğiniz ne kadar uygulama varsa bunların hepsini kaldırın. Verdiğimiz bu bilgilerin haricinde en son işlem olarak şifre bilgilerini değiştirerek iki faktörlü kimlik doğrulama adımından yararlanmanız gerekmektedir.

instagram hesabıma gizliden girilmesin
instagram hesabıma gizliden bakılmasın ve girilmesin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz