Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi 8 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan sağlanacağına göz gezdireceğiz.

Akıllı telefonlarda sorun olmaz diye bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Her telefonda teknik manada sorunlarla karşılaşma durumunuz olabilmektedir. Sorunların çözümünü araştırdığınızda ise en son aşamada ise sıfırlamaya gidilmesi önerilmektedir. Xiaomi Mi 8 format atma ve sıfırlama adımları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzun içerisindeki bağlantıların sıfırlanabilmesi için bilmeniz gereken ne varsa bunları tek tek sizinle paylaşacağız.
  • Almanız gereken önlemlerin ve kaç yöntemi bulunuyorsa her birini ele alacağız.
  • Sizden tek isteğimiz ise verilen bilgileri belirtilen şekilde kaleme almanız olacaktır.

Xiaomi Mi 8 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 8 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi 8 format atma ayarlarının kaleme almadan önce ilk olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin tamamını almanız gerekmektedir. Yedeklerinizle birlikte rehberi de yedeklemeyi unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Rehber yedeklemesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Play store ve Apple store üzerinden ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Uygulamayı indirip rehberi de yedeklemenizle birlikte artık sıfırlamaya başlayayım dememelisiniz. Telefonunuzun şarj oranını gözden geçirip %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz.

  • Verilen bilgileri işleme koymanızla birlikte artık sıfırlama aşamalarını ele alabilirsiniz.
  • Öncelikle menü alanına girip oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriniz.
  • Ve gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına erişim yapıp ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ tıklayınız.
  • Açılan ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ ile birlikte ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Tüm işlemlerinizi belirtilen şekilde kaleme almanızla birlikte artık sorununuzu giderebileceksiniz. İlk yöntem bitmiş ikinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Xiaomi Mi 8 sıfırlama

Xiaomi Mi 8 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikMech Mechanic Simulator sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikinstagram hesabıma gizliden bakılmasın ve girilmesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz