Paylaş

instagram hikayelerim facebookta gözükmesin. Yapılan durum paylaşımlarının facebook hesabında çıkmasın istiyorsanız o halde doğru yerdesiniz.

Günümüz çağında artık tüm herkesin elinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. Tuşlu telefonlar yakın zaman içerisinde tarih olacak diyebiliriz. Whatsapp, facebook, twitter ve instagram uygulamalarının hızla gelişmesiyle birlikte artık iletişim alanı bu hesaplar olmuştur. Haliyle tuşlu telefonlar bu uygulamaları çalıştırmaya el verişli olmadığından dolayı zorunlu olarak akıllı telefon almaktayız. Bunun dışında kamera görüntüsü kaliteli olan telefonlar ise daha ilgi görmektedir. Sebebi ise hayatımızda olan güzel anıları resim ya da video çekerek telefonumuza kaydetmekteyiz. Tabi bu paylaşımları ise başkalarının görebilmesi için facebook, instagram ya da whatsapp hesaplarında paylaşıyoruz. İnstagram uygulamasında ise artık hikaye kısmına ilgi daha fazla gösterilmektedir. Takip ettiğimiz kişilerin sürekli hikaye paylaştığını görünce bizler de hikayelerimize eklemeler sağlamaktayız. Bazı kullanıcılarımız hikayeye ekledikleri bir fotoğraf ya da videonun instagram hesabında da otomatik olarak paylaşıldığını belirtmektedir. Bunun önüne nasıl geçeceğinizi ise yazımız da kapsamlıca belirtiyor olacağız.

instagram hikayelerim facebookta gözükmesin

İnstagram hikayemde paylaştığım bir fotoğraf facebook’ta çıkıyor, instagram hikayem facebookta görünmesin, instagram hikayem facebookta çıkmasın, instagram hikayemde paylaştığım gönderi facebook’ta otomatik olarak görünüyor. Facebook instagram uygulamasının hızla büyümesinden dolayı instagram’ı satın almıştır. Bu iki uygulamayı bir birine paralel olarak kullanım sağlayabiliyorsunuz. Ancak bu isteğe bağlı olacak şekilde değişim göstermektedir. Eğer siz böyle bir işlemin olmasını istemiyorsanız ikisi arasında bağlantıyı keserek tek bir hesap kullanımı yapabilirsiniz.

instagram hikayem facebookta çıkmasın

Belirtiğimiz üzere iki hesabı bir birine bağlı olacak şekilde çalıştırıp kullanıma alabiliyorsunuz. İkisi arasındaki bağlantıyı kesme durumu olmadıysa paylaşılan bir gönderi facebook uygulamasında da gözükebilir. Bunu kesebilmek için yapılacak ayarlar ise yazımızda yer almaktadır.

instagram hikayelerim facebookta gözükmesin, instagram hikayem facebookta görünmesin, instagram hikayem facebookta çıkmasın, instagram hikayem facebookta paylaşılmasın, instagram hikayem facebooka gelmesin, instagram hikayem facebookta paylaşılıyor

Hikayelerinizin facebook hesabında otomatik olarak paylaşılmasını istemiyorsanız. İnstagram uygulamasına giriş yapıp kendi profil ekranınıza geliyorsunuz. Sağ üst alanda var olan üç çizgili kızma tıkladığımız da gelen ekranda ”Ayarlar” ikonuna giriyoruz.

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra açılan seçenekler içerisinde ”Hikaye kontrolleri” bölümüne tıklıyoruz. Ardından yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranı aşağıya kaydırdığınız da ”Hikayeleri facebook’ta paylaş” yazısının oradaki tik aktiftir. Bu tiki sol kaydırmanız durumunda pasif hale gelecektir. Pasif olduğunda yapılan gönderi paylaşımlarınız artık facebook’ta yayınlanması olmayacaktır.

instagram hikayelerim facebookta gözükmesin, instagram hikayem facebookta görünmesin, instagram hikayem facebookta çıkmasın, instagram hikayem facebookta paylaşılmasın, instagram hikayem facebooka gelmesin, instagram hikayem facebookta paylaşılıyor

Hazırladığımız instagram hikayelerim facebookta gözükmesin sorununa ilişkin çözüm yöntemlerini detaylıca paylaştık. Eklemek istediğiniz bir nokta var ise yorumda bize iletiniz.

instagram hikayelerim facebookta gözükmesin, instagram hikayem facebookta görünmesin, instagram hikayem facebookta çıkmasın, instagram hikayem facebookta paylaşılmasın, instagram hikayem facebooka gelmesin, instagram hikayem facebookta paylaşılıyorinstagram hikayelerim facebookta gözükmesin, instagram hikayem facebookta görünmesin, instagram hikayem facebookta çıkmasın, instagram hikayem facebookta paylaşılmasın, instagram hikayem facebooka gelmesin, instagram hikayem facebookta paylaşılıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here