Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram duruma not bırakma ayarlarını sizinle paylaşacağız.

Dünya genelinde herkes tarafından severek kullanılan ve şuanda en çok kitleye ulaşan uygulamalardan birisi olan instagram’a sürekli olarak yenilikler gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de durum alanına not bırakma özelliklerinden bir tanesidir. instagram duruma not bırakma ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Not bırakma özelliğine bağlı olacak şekilde işlem aşamalarınızı doğru bir şekilde yapılandırılabilmesi için hangi ayarların yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.
  • Adımları veya aşamaları bizim verdiğimiz şekilde ilerletmeniz yeterlidir.

instagram duruma not bırakma

instagram not bırakma
  1. İnstagram not bırakma nasıl yapılır?

Hikaye alanlarına geldiğinizde instagram’da arkadaş olduğunuz kişilerin resimlerinde küçük notlar bıraktığını görebilirsiniz. Bu notlar güne özel bir şekilde ve kişilere bağlı olacak şekilde ilerlemektedir. Whatsapp ‘’Hakkında’’ özelliği alanına bıraktığınız not gibi düşünebilirsiniz. Lakin çoğu kullanıcı burayı görmüş olsa da nereden yapıldığını bilemediği için ilerlemenin nasıl sağlandığına dair bilgi sahibi değildir.

Dolayısıyla sizde bu bilgiye sahip olup hem işlemden yararlanmak ister hem de bu ayarların doğru bir şekilde ilerlemesini ön görürseniz nasıl bir yol izleyeceğinize ilişkin tüm detay bilgilerini sizinle paylaşacağız. Vereceğimiz bilgiler ışığında sorunsuz bir şekilde kullanımlara devam edebileceksiniz.

Şimdi ben hazırım diyorsanız eğer ayarların nereden yapıldığına birlikte göz gezdirebiliriz. İlk önce instagram hesabınızın içerisine giriş sağlayıp daha sonrasında ‘’DM’’ alanına yani mesaj kısmına gelmeniz gerekmektedir. Mesaj bölümüne geldiğiniz de arkadaşların hikayelerinin olduğu küçük profil resimlerinin olduğu alanı göreceksiniz. Bu alana tıklamanızla birlikte ilerlemenizi sağlayabileceksiniz.

  • İnstagram not özelliği

Geldiğiniz alanın hemen solunda sizin de profil resminizin olduğu bir pencere ekranına ulaşacaksınız. Onun yanında (+) işaretini görmüş olmanız gerekmektedir. + işaretine tıklayıp ‘’Düşüncelerini paylaş’’ seçeneğinin olduğu bölmeden ilerleme yapabilirsiniz. Düşünceleriniz neler ise yani arkadaşlarınız bu alana geldiğinde ne paylaşım yaptığını görsün istiyorsanız onun paylaşımını sağlayabilirsiniz.

instagram not

Yakın arkadaşlar ya da takip ettiğiniz kişiler bununda ayarlamasını kendinize bağlı olacak şekilde işleme alabilirsiniz. Seçip ve yazınızı yazdıktan sonra paylaşma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra sorununuzu giderebilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz