Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram durum belirle bende yok ve çıkmıyor diyorsanız çözüm bilgilerini ele alacağız.

İnstagram getirilen yeniliklerin bazı kullanıcılara geç geldiğini ya da kısıtlamalardan dolayı geciktiğini daha öncesinde hazırladığımız yazılarda sizlere sunmuştuk. instagram durum belirle bende yok ve çıkmıyor şeklinde ki araştırmalarında günden güne artış gösterdiğini gözlemlemiş bulunmaktayız. Çözüme ilişkin kontrollerin geniş çaplı yapmamızdan ötürü hangi ayarın nereden ve nasıl yapılacağı konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

  • Durum belirlemesi yaparak diğer kullanıcılara durumunuzun aktif olmadığını ya da ne işle meşgul olduğunuzu söylemeden direk meşgul seçeneğini seçip ilerleme yapabilirsiniz.
  • Fakat tüm bunların dışında en önemlisi sizin de bu özellikten yararlanıyor olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

instagram durum belirle bende yok ve çıkmıyor

instagram durum belirle bende yok
  1. Kısıtlama almak

Bir özelliğin hesabınıza gelmiyor olmama nedenlerinin başında gelen en büyük etken kısıtlama almaktır. Sosyal medya uygulamalarında gezinti yaparken özellikle de instagram hesaplarında gezinti sağlarken bir özelliği olduğundan fazla kullanmanız durumunda dahi direk olarak kısıtlamaya maruz kalabilirsiniz. Bunun nedeni tamamen diğer insanların hesaplarında daha rahat bir şekilde gezinti sağlayabilmesiyle alakalıdır.

  • Özelliğin geç geliyor olması

İnstagram ve diğer sosyal medya uygulamaları bir özelliği hesaba direk olarak dahil etmezler. O özellik bazı hesaplarda denenip daha sonrasında diğer hesaplara entegre edilmektedir. Yapılacak işlemler sonucunda bu sizin hesabınıza geç gelmişte olabilir. O yüzden biraz sabırlı olmanız gerekebilir.

  • İnstagram durum belirle bende yok

Durumun belirleme işlemleri sizin hesabınızda instagram dm alanında isminizin hemen altında çıkması gerekmektedir. Eğer çıkmıyor ise bunun ana nedenlerini kısaca ele almış bulunuyoruz. Ancak siz her iki nedenle de alakası olmadığını düşünüyorsanız bu durumda konu değişir. Yani siz daha öncesinde bir kısıtlama almadıysanız ve özelliğin gelmesinin üzerinden çok olmasına rağmen sizin hesabınıza dahil edilmediğini düşünüyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekecektir.

  • Telefonu yeniden başlatın

Uygulamayı kaldırıp yeniden kurmanızla birlikte telefonunuzu da yeniden başlatmayı unutmayınız. Telefonunuzu yeniden başlatmanızla birlikte ayarlarınız devreye girmiş olacaktır. Dolayısıyla bu da işlemlerinizi daha hızlı bir hale getirmiş olacak. Tüm bu veriler ışığında tekrar deneme yaptığınızda hala görünmüyorsa aşağıdaki adımı işleme koyabilirsiniz.

  • Sorun bildir

Son olarak hesabınızda karşılaşılan sorunla ilgili olarak instagram yöneticilerine sorun bildirisinde bulunabilirsiniz.

instagram durum belirle bende yok ve çıkmıyor
Önceki İçerikinstagram bir durum belirle ve ayarlama
Sonraki İçerikFacebook hikayemde yorumlar nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz