Paylaş

imessage etkinleştirme bekleniyor uyarısı. İphone telefonlarında karşılaşılan hatalardan birisi olan bu problemin çözümü için yazımızı inceleyebilirsiniz.

İphone telefon kullanımına yeni başladıysanız belirtilen bu hata ile bir gün karşılaştırabilirsiniz.  Apple firmasının üretimini gerçekleştirdiği ürünlerde bu online mesajlaşma alanını bulabilirsiniz. Tamamen internet üzerinden çalışma göstermektedir. İmessage üzerinden bir kez mesaj gönderildikten sonra artık telefonlarınızdan mesaj alışverişine geçebilirsiniz. İmessage üzerinden resim gönderimi sağlayıp alabilmektesiniz. Belirttiğimiz gibi imessage gönderiminin sağlanabilmesi için sms gönderiminin yapmanız gerekecektir. Yaptığınız bu sms gönderimlerinde çeşitli hatalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. imessage etkinleştirme bekleniyor hatası da bu alanına uyarılardan bir tanesidir. Etkinleştirme bekleniyor uyarısının tek nedeni imessage alanının etkin hale gelmemesiyle ilgilidir. Alınan hatanın temelinde yatan nedenlerden birisi ise internet bağlantısında oluşan sorunlardır. Telefonun bağlantı ayarlarını gözden geçirdikten sonra imessage etkinleştirme bekleniyor hatası ortadan kalkacaktır. Gönderimin yapılabilmesi ve etkinleştirme işlemlerinin sağlanabilmesi için yapılması gereken ayarları kısaca gözden geçireceğiz.

imessage etkinleştirme bekleniyor uyarısı

İphone imessage etkinleştirme hatası, imessage etkinleştiremiyorum, imessage etkinleştirme bekleniyor sorunu nasıl geçer, imessage etkinleştirmeyi sağlayabilmek için hangi adımları kontrol etmeliyim, imessage açma, imessage nasıl açılır. İphone telefonunuzda başka biriyle imessage üzerinden mesajlaşabilmek için etkinleştirme bekleniyor hatası alıyorsanız iki farklı yöntem ile beraber bu alınan hatanın ortadan kalkmasını sağlayacağız.

imessage etkinleşmiyor

Telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yaptıktan sonra ‘’Facetime’’ kısmına giriş yaparak buradan da ‘’Facetime’’ bölümüne girip buradaki ayarı kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Kapalı konuma getirdikten sonra telefonunuzu yeniden başlatarak etkinleştirmeyi tekrar denemenizi rica ediyoruz.

imessage etkinleştirme bekleniyor uyarısı, imessage etkinleşmiyor, imessage açılmıyor, imessage etkinleştirme bekleniyor, imessage etkinleştirme hata veriyor, imessage etkinleştirme nasıl yapılır
  • Telefonunuzun internet bağlantısının olup olmadığını muhakkak kontrol etmeniz gerekiyor. Mobil veride sorun varsa wifiye bağlanarak işlem gerçekleştirmeniz gerekecektir.
  • Eğer belirttiğimiz işlemler sonrasında sorun giderilmediyse sırasıyla ‘’Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ ayarlarını sıfırla’’ alanına tıklayıp,
  • Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra yeniden denemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: iPhone klasörü silemiyorum kaldıramıyorum

Yaptığınız işlemler sonrasında tekrar etkinleştirme işlemini denemeniz halinde problemin kalkmış olduğunu görmeniz gereklidir. Probleme ilişkin sağlanacak çözüm yollarını kapsamlı şekilde sunumunu hazırladık. Etkinleştirme bekleniyor hatası belirttiğimiz ayarlar neticesinde gitmiş olması gerekiyor. Hata devam ediyor diyorsanız yorumda bize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

imessage etkinleştirme bekleniyor uyarısı, imessage etkinleşmiyor, imessage açılmıyor, imessage etkinleştirme bekleniyor, imessage etkinleştirme hata veriyor, imessage etkinleştirme nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here