Paylaş

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatma. Bilgisayarınıza gelen güncelleştirmeleri kapatabilmek için izlenecek çözüm yöntemleri yazımızda yer almaktadır.

Bilgisayarlarımızda kullanım gerçekleştirdiğimiz işletim sistemleri isteğe bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Kimi kullanıcılar windows 7 işletim sistemine devam ederken kimi kullanıcılar ise windows 8 ya da windows 10 kullanımı yapılmaktadır. Teknolojinin gelişmiş olduğu bu dönemde çoğu bilgisayar kullanıcısı Windows 10 işletim sistemini tercih etmektedir. Windows 10 ile beraber gelen güncellemelerde yeni özellikleri bilgisayarlara otomatik olarak dahil etmektedir. Bazen de bu güncellemeler hiç olmadık anda devreye girdiğinden dolayı bir anda var olan işlerimizin aksamasına sebebiyet verebilmektedir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için bilgisayarınızın işletim sistemi windows 10 ise güncellemeleri devre dışı bırakmanız halinde artık güncelleme gelmemeye başlayacaktır. Bu sayede işleriniz yarıda kalmayacak ve sorunsuz bir şekilde var olan işlerinizi bitirebileceksiniz. Windows 10 yeni kullanıyorsanız ve güncellemenin nasıl kapatılacağını bilmiyorsanız doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz.

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatma

Windows 10 güncellemeyi kapatmak istiyorum, windows 10 güncelleme almasın, windows 10 bilgisayarıma güncelleme gelmemesi için ne yapmam gerekiyor, windows 10 update kapatma, windows 10 update devre dışı bırakma. Bilgisayarınıza gelen güncellemeleri devre dışı bırakmak için izlenecek çözüm yollarından sizlere bahsederek sorunun tam anlamıyla ortadan kalkmasına imkan sağlayacağız. Sizlerde hazırsanız eğer bu ayarların nereden yapıldığını inceleyelim.

Windows 10 güncelleme almasın

Öncelikle bilgisayarınızda bulunan ‘’Denetim masası’’ içerisine girişimizi gerçekleştiriyoruz. ‘’Sistem ve güvenlik’’ alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz. Oradan da ‘’Yönetimsel araçlar’’ kısmına girerek ‘’Hizmetler’’ bölümüne çift tıklıyoruz. Hizmetler alanına girdiğiniz de çok seçeneğin karşınıza geldiğini görebilmek mümkündür. Bu seçenekler içerisinde Windows update alanını görmeniz gerekiyor.

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatma, windows 10 update devre dışı bırakma, windows 10 güncelleştirmeleri iptal etme, windows 10 güncelleme nasıl kapatılır, windows 10 güncelleme almasın, windows 10 güncelleme gelmesin
  • Windows update yazısının içerisine girişinizi gerçekleştirdiğinizde artık işlemlerimizin sonuna gelmiş olacaksınız.
  • Başlangıç Türü: Devre dışı
  • Hizmet durumu: Başlat olarak seçili durumda ise ayarlarınız için uygulaya basmanız yeterlidir.
TAVSİYE YAZI: Windows 10 update hatayla karşılaşıldı sorunu 

Bundan sonra bilgisayarınıza windows 10 tarafından güncelleme gelmeyecektir. Güncellemeleri devre dışı bırakmanız halinde işletim sisteminize gelen yeniliklerden yararlanamayabilirsiniz. Tekrar aktif hale getirebilmek için yine aynı şekilde bu alana gelerek ‘’Otomatik ya da Elle’’ seçimini yapmanız yeterliliğini koruyacağını da sizlerle paylaşmamızda fayda bulunmaktadır.

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatma, windows 10 update devre dışı bırakma, windows 10 güncelleştirmeleri iptal etme, windows 10 güncelleme nasıl kapatılır, windows 10 güncelleme almasın, windows 10 güncelleme gelmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here